تامین آب

هشدار قرمز تامین آب شرب برای گلبهار و ۵ شهرستان خراسان رضوی

02:00۰

کلام تازه | مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه ۳۰ شهر استان تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه می‌شوند، گفت: از این تعداد ۶ شهرستان نیشابور، گلبهار، خواف، تربت جام، مشهدریزه و شاندیز در وضعیت قرمز تامین آب قرار دارند و میزان مصرف آب در این شهرها بیش از تولید است.

به گزارش کلام تازه به نقل از از روابط عمومی شرکت آبفا خراسان رضوی، سید ابراهیم علوی با اشاره به کاهش شدید بارش‌ها در سال آبی جاری (۱۴۰۰-۱۳۹۹) اعلام کرد: ۳۰شهر استان تابستان امسال و در پیک مصرف با تنش کمی و کیفی آب شرب مواجه می‌شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی افزود: از این تعداد ۶ شهرستان نیشابور، گلبهار، خواف، تربت جام، مشهدریزه و شاندیز در وضعیت قرمز قرار دارند و میزان مصرف آب در این شهرها بیش از تولید است.

به گفته وی، میزان مصرف و تولید آب در ۱۴ شهر هم در نقطه سربه‌سر قرار دارد که جزو شهرهای نارنجی محسوب می‌شوند.

علوی با بیان اینکه ۱۰ شهر دیگر استان نیز با مشکل کیفی آب( بالا بودن املاح) مواجه هستند که اصطلاحا مناطق زرد تلقی می‌شوند، نسخه رفع مشکل آب هر شهر را متفاوت از دیگر شهرها دانست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه ۲۳۰ روستا در استان نیز در شرایط تنش آبی قرار دارند و ازطریق تانکر آبرسانی می‌شوند، اظهار کرد: هزار روستای بالای۲۰ خانوار نیز در مرز تنش قرار دارند که باید با اقدامات اصلاحی و تقویت منابع آبی از شرایط  فعلی خارج شوند.

وی تنها راه برون‌رفت از شرایط سخت فعلی را مدیریت مصرف دانست و از شهروندان و روستائیان خواست ضمن توجه به این مهم از مصارف غیرضرور آب در روزهای پیش رو  پرهیز کنند.

منبع
آبفا خراسان رضوی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند