۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۰
کرونا انگلیسی

کرونای انگلیسی به مشهد آمد

02:43۰

کلام تازه | معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از شناسایی نخستین فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در مشهد خبر داد.

به گزارش کلام تازه و به نقل از ایرنا دکتر مهدی قلیان روز سه شنبه افزود: این بیمار مرد مبتلا  به کرونای انگلیسی، ۷۰ سال سن دارد و هم اکنون در یکی از مراکز درمانی شهر مشهد بستری و در حال معالجه است.

وی اضافه کرد: طی یک هفته  اخیر دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجهز به تجهیزات تشخیص کرونای انگلیسی شد و تاکنون بیش از ۳۰ بیمار مشکوک در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از این نظر آرمایش شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به دنبال مثبت شدن نخستین مورد کرونای انگلیسی در مشهد تمهیدات پیشگیرانه برای پیشگیری از شیوع این ویروس در استان خراسان رضوی در حال اجراست.


بیشتر بخوانید: شناسایی ۱۷ مبتلای قطعی به ویروس کرونای جهش یافته


قلیان افزود: بدین منظور تمامی افراد در تماس با این بیمار در حال رهگیری و انجام آزمایش هستند و بیمار به صورت ایزوله بستری است.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.


کلام تازه در اینستاگرام را دنبال کنید


بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۵۹۰  هزار و ۶۰۵ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۳۵۸ هزار و ۵۴۱ نفر از  مبتلایان در کشور  بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

منبع
ایرنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند