مشارکت بالا در انتخابات کشور را در برابر هجمه‌های خارجی محافظت می‌کند

مشارکت بالا در انتخابات کشور را در برابر هجمه‌های خارجی محافظت می‌کند

02:23۰

کلام تازه | نماینده مردم شهرستان‌های چناران، بینالود و گلبهار در مجلس شورای اسلامی گفت: مشارکت بالا در انتخابات علاوه بر این که پشتوانه خوبی برای رییس جمهوری منتخب است کشور را نیز در برابر هجمه های خارجی و اقدامات تفاله‌های بیگانگان در داخل کشور محافظت می‌کند.

به گزارش کلام تازه به نقل از ایرنا حسین امامی راد روز چهارشنبه بیان کرد: انتخابات در کشور ما نماد مردم سالاری دینی است که البته این دموکراسی به لطف پیروزی انقلاب اسلامی در کشور محقق شده است.

وی ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراها این که چه کسی رای بیاورد مهم است اما میزان مشارکت دارای اولویت است.

این نماینده اصولگرای مجلس گفت: همیشه مقام معظم رهبری در زمان انتخابات بر مشارکت حداکثری و بعد به انتخاب آگاهانه و هوشمندانه تاکید دارند و عنوان کرده اند این انتخاب باید از روی شناخت و معرفت باشد.

امامی راد افزود: زمان انتخابات، دشمنان داخلی و خارجی به دنبال دامن زدن به شکاف بین مردم و مسوولان هستند تا به اهداف خود برسند و لازم است در این خصوص روشنگری شود.

او اضافه کرد: خواص و افراد صاحب قلم و تریبون جامعه در صنوف مختلف علاوه بر اینکه مانند سایر اقشار جامعه در انتخابات شرکت می کنند رسالت روشنگری مردم برای رای دادن و مشارکت در انتخابات را نیز برعهده دارند.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


مردم خراسان رضوی طی ۴۲ سال گذشته ۳۵ مرتبه پای صندوقهای رای رفته‌اند و به طور متوسط ۶۳ درصد مردم در این انتخابات‌ مشارکت کرده اند، البته این نرخ مشارکت در انتخابات مختلف ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس خبرگان رهبری متفاوت و بین ۴۰ تا ۸۰ درصد متغیر بوده است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور هفت نامزد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، که ۲۸ خردادماه جاری، همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود به رقابت خواهند پرداخت.  

منبع
ایرنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند