آمریکای آینده، زلزله‌های سیاسی فراوانی را به خود خواهد دید

در حوادث اخیر آمریکا، دنیا پیکره عریان دموکراسی غرب را از نزدیک مشاهده کرد

کلام تازه | امام جمعه چناران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: در حوادث چهارشنبه آمریکا همه دنیا پیکره عریان و واقعیت لیبرال دموکراسی غرب را از نزدیک مشاهده کردند.

جت‌الاسلام مظفر تاجی امام جمعه چناران با اشاره به حوادث آمریکا و تصرف کنگره توسط مردم معترض به انتخابات این کشور بیان کرد: این رخدادها که جوهره آن ناشی از تضادهای اجتماعی در داخل جامعه ساخته شده از تفکر لیبرال دموکراسی است نشان‌دهنده رها شدن فنر متراکم فقر، فساد و تبعیض در جامعه آمریکاست که اینک انرژی بسیار بالای آن رها شده و در معرض نگاه و قضاوت جهانی قرار گرفته است. در حوادث چهارشنبه آمریکا همه دنیا پیکره عریان و واقعیت لیبرال دموکراسی غرب را از نزدیک دیدند و ادعاهای تبلیغاتی و شعارهای دموکراتیک غرب را با واقعیت‌های غیر قابل کتمان آن مقایسه کردند.

مظفر‌تاجی گفت: باید بدانیم، تفکر ترامپ و رفتار او یک استثناء نیست بلکه چهره بدون نقاب لیبرال دموکراسی غرب است که آثار سیاسی و اجتماعی آن به صورت کم‌سابقه‌ای بروز و ظهور یافته است.


بیشتر بخوانید: امام جمعه پدر معنوی شهر است


تاجی در ادامه افزود: افول آمریکا چیزی نیست که قابل کتمان باشد. به جرات می‌توان گفت؛ آمریکا دیگر «ابرقدرت نیست» مهم‌ترین مولفه ابرقدرتی این است که کشوری قدرت راهبری و جمع‌کنندگی در داخل و در جهان را داشته باشد. آمریکای اکنون، هیچ کدام از نشانه‌های راهبری و جمع ‌کنندگی را ندارد. آمریکای کنونی، نه‌تنها در منطقه و جهان در مانده است بلکه در داخل هم دچار اختلالات زیادی در اداره کشور است. انتخابات ۲۰۲۰ و حوادث پسا انتخابات تاکنون نشانه این ادعاست.

وی عنوان کرد: نکته مهم و عبرت‌آموز، حوادث دیشب یک نکته مهم هم در خود دارد. دیشب وقتی حامیان تندروی ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند، گروه زیادی از هم‌حزبی‌های ترامپ حتی مایک پنس معاون ترامپ و رییس کنگره نیز این اقدام را محکوم کرده و ترامپ نیز علیرغم متقلبانه خواندن انتخابات، طرفدارانش را به بازگشت به خانه دعوت کرد. این رفتارها را با رفتار شکست‌خوردگان انتخابات ۸۸ و فتنه‌‌گران آن ‌روزها و حامیان آن‌ها مقایسه کنید! پس از یازده سال از فتنه ۸۸، در حالی که بیشترین بدهی را به نظام مقتدر و مظلوم ما دارند هنوز طلبکارانه برخورد می‌کنند و ادعای قانون‌مداری و مردم‌‌گرایی و دفاع از جمهوریت نظام را دارند.  

عده‌ای خام و خوش‌خیال، آمدن جو بایدن را پایان ترامپیسم آمریکا می‌دانند

او با اشاره به سیاست جوبایدن رئیس جمهور جدید آمریکا در رابطه با منطقه خاورمیانه گفت: کمتر از دو هفته به آغاز ریاست جمهوری جوبایدن مانده است. عده‌ای خام‌فکر و خوش‌خیال آمدن جوبایدن را پایان ترامپیسم و شروع دوره جدیدی از گشایش‌های اقتصادی و سیاسی می‌دانند. این درحالی است که‌ جوبایدن، نگاه‌ها و ایده‌های بس خطرناکی دارد که از هم‌اکنون برای مقابله با آن باید تدابیر لازم اتخاذ گردد. این مقاله، می‌کوشد تا چهره واقعی رییس جمهور پیر آمریکا را معرفی کند.

امام جمعه چناران با اشاره به رزمایش پهپادی نیروهای چهارگانه ارتش مقتدر جمهوری اسلامی ایران با اشاره به پیام‌های راهبردی بزرگترین رزمایش پهپادی در غرب آسیا گفت: در این موضوع مهم وراهبردی چند نکته گفتنی است: نکته اول – در اهمیت قدرت پهپادی ایران، این مثال گویااست. اکنون ایران از داخل خاک خود می‌تواند رگبار موشکی (۶ موشک) را در یک لحظه بر سر دشمن بریزد. بعد با تجهیز دوباره، این کار را تکرار کند. حالا تصور کنید ۵۰ پهپاد ۴۰۰۰کیلومتر پرواز کنند و از ۴ کیلومتری در بالای سر هدف، آن را نابود کنند! این الان کابوس همه رقبای منطقه‌ای و استکبار جهانی است. عملیات پهپادی یعنی؛ بُرد بیشتر، دقت هدفگیری بیشتر، سرعت و کثرت بیشتر برای نابودی دشمن.

نکته دوم – ایران اسلامی اکنون فقط سازنده مونثاژگر نیست. به لطف الهی و با ایمان و هوشمندی و روحیه جهادی جوانان مومن انقلابی در نیروهای مسلح خود هم به دانش بومی آن دست یافته و هم طراح و سازنده است و هم صادرکننده محصولات مزبور و هم انتقال‌دهنده‌ی فناوری آن به یارانش در جبهه مقاومت. و مهم‌تر این‌که تمام این دستاوردها در دوران اوج تحریم‌ها، اتفاق افتاده است . آن‌چه امروز در عمق خاک عربستان و رژیم صهیونیستی می‌بینیم، پهپادهای ایران نیست، پرندگان هدایت‌شونده دست‌ساخته جوانان یمنی و فلسطینی و لبنانی است که دانش آن را از فرزندان ایران انقلابی دریافته و خود به ساخت و بکارگیری آن اقدام کرده‌اند.

نکته سوم – آن‌چه رهبر حکیم انقلاب اسلامی درباره غلبه نرم‌افزاری بر دشمن فرموده‌اند، این بخشی از آن است. درست است که موشک و پهپاد یک محصول سخت برای جنگ‌های سخت و نیمه‌سخت است لکن مهم‌تر از آن ایمان راسخ، توکل و توسل، هوش سرشار، روحیه جهادی جوانان مومن و انقلابی ایران است. امری راهبردی که موجب الهام‌بخشی و الگودهی و تزریق روحیه «ما می‌توانیم» در بین نسل جوان مسلمان و آزادی‌خواه جهان است.

نکته چهارم – پیام کنونی این رزمایش به آمریکای جهان‌خوار، آمادگی ۱۰۰درصدی و همه‌جانبه و پشیمان‌کننده‌ در واکنش سریع و قاطع به هرگونه حماقت دشمن است. پیام این رزمایش برای رژیم پلید صهیونیستی ناامنی، کابوس اضطراب دایمی و پاسخ ویرانگر است. پیام این رزمایش و دیگر اقدامات بازدارنده ایران به کشورهای منطقه این است که هیچ تحرکی در منطقه از دیدگاه بلند فرزندان ایران مخفی نخواهد ماند. برای مردم غرب آسیا و جوانان رزمنده محور مقاومت در کشورهای مختلف منطقه، حمایت همه‌جانبه، آرامش و امنیت است. به فرزندان غیور ارتش اسلام این دستاوردهای غرورانگیز و افتخارآمیز را تبریک می‌گوییم و سرافرازی وتوفیقات بیشترشان را در حفظ و صیانت از مرزهای ایران عزیز تحت قیادت فرماندهی معظم کل قوا خواهانیم.


بیشتر بخوانید: فرمانده کل سپاه به ترامپ هشدار جدی داد


حجت‌الاسلام تاجی ادامه داد: طرح بایدن این بود که با عقب‌‌نشینی نیروهای آمریکایی و باقی ماندن تعداد کمی از آنان در عراق، گروه‌های تروریستی جنگ‌های نیابتی را آغاز نمایند. جنگ‌هایی که این بار با به‌جان‌هم‌ انداختن کردها و اعراب سنی و شیعه، قرار بود رقم بخورد.

قرار است پدرخوانده تروریسم تکفیری، رییس جمهور آمریکا شود

امام‌ جمعه چناران بیان کرد: سال ۲۰۱۱ آغاز بروز و ظهور گروه‌های مسلح تکفیری بود که در عراق و سوریه و با مشارکت نیروهای مزدور از ۸۶ کشور، جنگ‌ها و عملیات خونین وبی‌نظیری از لحاظ خونریزی و قساوت و جنایت به راه انداختند. هم‌زمان با شعله‌ورسازی آتش جنگ و تفرقه، طرح پنهانی جذب عناصر مؤثر سلبریتی و نخبه‌ی عراقی در داخل و خارج کشور عراق آغاز شد تا در سال ۲۰۲۰ آشوب‌های نیابتی را نیز دامن بزند.

وی افزود: اکنون قرار است پدر خوانده‌ی تروریسم تکفیری و طراح تجزیه غرب آسیا و عراق، رییس جمهور آمریکا شود. بدون تردید بایدن درصدد اجرای همان طرح قدیمی خود است، البته ممکن است راهبردها و راهکارها و روش‌ها تفاوت پیدا کند اما آن‌چه مسلم است‌ بایدن همان بایدن ده سال قبل است و تفاوتی نکرده است. نباید فریفته شعارهای دروغین او شویم.

با پذیرش FATF دشمنان ایران به راحتی به تراکنش‌های مالی ایران دسترسی می‌یابند

خطیب جمعه چناران با اشاره به این‌که معاهده اف – ای – تی – اف، سازوکار گروگان‌گیری اقتصادایران توسط دشمنان است گفت: با پذیرش نظارت اف‌ – ای‌ – تی‌ – اف، دشمنان ایران به‌ راحتی و بدون‌ واسطه و با سرعت، به تراکنش‌های مالی ایران و رصد لحظه‌‌ای رویدادهای‌ پولی و بانکی دسترسی پیدا می‌کنند.

مظفر تاجی در ادامه گفت: در این حالت آن‌ها می‌توانند به اسرار حساس و مراودات تجاری و اقتصادی سرمایه‌گذاران ایرانی دست‌یافته و با تحلیل اطلاعات بدست آمده، از هویت اشخاص و نهادها و نوع تعاملات تجاری و اقتصادی ایران مطلع شوند و در مواقع مورد نیازشان در این مسیر اختلال ایجاد کنند و حتی در مواردی به حذف فیزیکی و ترور و دستگیری آنان به بهانه‌های مختلف اقدام کنند.

تاجی در ادامه بیان کرد: دشمن با پذیرش اف‌ – ای‌ – تی‌ – اف، راه‌های دور‌زدن تحریم را شناسایی کرده و بر سر راه آن موانع زیادی را ایجاد خواهد کرد. در واقع دشمن می‌خواهد ارتباط ایران با عمق راهبردی خود را قطع نماید و مقدمات نابودی گروه‌های مقاومت و تضعیف کانون اصلی مقاومت – ایران- را فراهم‌ سازد.

وی افزود: پیوستن به این گروه در واقع گشایش راه نفوذ نرم در نظام مدیریتی و سیاسی ایران است. با پذیرش اف‌ – ای‌ – تی‌ – اف، ما رسماً خواهیم پذیرفت که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سلیمانی و صدها نیروی انقلابی دیگر تروریست هستند!

مبارزات گسترده آیت الله مصباح یزدی در برابر رژیم شاهنشاهی

حجت الاسلام و المسلمین تاجی امام جمعه شهرستان چناران با تسلیت رحلت عمار انقلاب حضرت آیت‌الله علامه مصباح یزدی(ره) با اشاره به فعالیت‌های سیاسی و مبارزه با استبداد وی گفت: استاد مصباح یزدی، در دوره‌ی رژیم ستمشاهی، مبارزات گسترده‌ای را بر ضد آن رژیم و عوامل آن انجام داده‌اند که بخش شایان توجهی از زندگی ایشان را در بر می‌گیرد. در ماجرای «انجمن‌های ایالتی و ولایتی» و «نهضت روحانیت» به رهبری امام راحل (ره) مشارکت فعّالی داشتند.

امام جمعه چناران اظهار کرد: وی در ماجرای دستگیری و حبس امام خمینی (ره) در زندان قیطریه، نامه مفصلی خدمت ایشان ارسال داشتند که در آن، ضمن تأیید و تشویق امام (ره) برای ادامه نهضت و گزارش اوضاع پس از دستگیری ایشان، آزادی ایشان از زندان را پیش‌بینی کردند. این نامه موجب خرسندی امام(ره) شد و ایشان از طریق حاج‌حسن‌صانعی، از استاد مصباح تشکر کردند.

مظفر تاجی در ادامه گفت: از ابتکارات شهید بهشتی، در پیش از انقلاب، برقراری جلسات بحث درباره «حکومت اسلامی» بود. شهید بهشتی که به هوشمندی و آینده‌نگری مشهور بود، بدین می‌اندیشید که پس از پیروزی انقلاب، مبنای انقلاب چه خواهد بود؛ و اگر قرار بود، مبنا حکومت اسلامی باشد، آیا طرحی مدون و جامع از آن وجود خواهد داشت یا خیر.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


وی ادامه داد گفت: بدین منظور جلساتی را با حضو مشکینی، ربانی شیرازی، باهنر، مفتح، مکارم، سبحانی، استاد مصباح و جمعی دیگر برقرار نمود و آنان برای آن‌که رژیم به ماهیت آن پی‌نبرد و در صدد به تعطیلی کشاندن آن بر نیاید، نام آن‌را مباحث «ولایت» نهادند.

او افزود: استاد مصباح، دبیری این جلسات را بر عهده گرفته بود. در اثنای کار برخی از زندانیان یا تبعید شدند و شهید بهشتی نیز به آلمان سفر کرد که سفر او پنج سال به طول انجامید؛ اما استاد مصباح یزدی برای ادامه ی کار از آقایان مظاهری، محمدی گیلانی و یزدی دعوت به همکاری کرد. با بازگشت شهید بهشتی، محصول تلاش‌های چند ساله به تهران انتقال می‌یابد که مع‌الاسف، ساواک آن دفتر را تعطیل می‌کند و فیش‌های تحقیقاتی و دست‌نوشته ها را از بین می‌‌برد!

حجت‌الاسلام تاجی در پایان اظهار داشت: تاریخ زندگی استاد مصباح یزدی، بیانگر حساسیت وی در برابر جریان‌های انحرافی بوده است. هرگاه جریانی سعی در تحریف اسلام یا انقلاب اسلامی داشته است، او چون رزمنده‌ای دلیر به میدان آمده، از مبانی اسلام و انقلاب دفاع کرده است. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، بیشتر مبارزان بر این باور بودند که در آغاز باید مبارزات سیاسی را پیش‌برد و بعد از پیروزی انقلاب، به پالایش فرهنگی جامعه برآمد. اما در این میان بزرگانی چون آیت‌الله مطهری و استاد مصباح یزدی، معتقد بودند که ریشه‌‌ی انحراف را در همان دوره‌ی مبارزه باید خشک‌انید و اسلام ناب و راستین را به ایرانیان و جهانیان شناساند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند