بیمه سلامت

تسویه عمده مطالبات بیمه سلامت با موسسات طرف قرار داد

05:001۰

کلام تازه | از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون طی چندین مرحله بالغ بر ۱۱۸۳ میلیارد تومان اعتبار جهت تسویه و پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرار داد به این اداره کل تخصیص داده شد.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: با پرداخت ۱۱۸۳ میلیارد تومان بخش عمده ای از مطالبات سنوات گذشته این اداره کل به موسسات طرف قرارداد تسویه شده است.

دکتر علیرضا رمزی مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی در توضیح این خبر افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون طی چندین مرحله بالغ بر ۱۱۸۳ میلیارد تومان اعتبار جهت تسویه و پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرار داد به این اداره کل تخصیص داده شد که آخرین مرحله در ابتدای دی ماه ۱۳۹۹و به مبلغ ۱۱۹ میلیارد و ۳۲۳ میلیون بوده است.

وی بیان کرد:با تخصیص و پرداخت مبلغ ۱۱۸۳ میلیارد تومان عملا تمام مطالبات بخش غیر از دانشگاهی و دانشگاهی مربوط به سال های ۹۶ و ۹۷ تسویه کامل شد. همچنین مطالبات بخش غیر از دانشگاهی سال ۱۳۹۸ نیز تسویه کامل و در بخش دانشگاهی سال۹۸ لغایت آذر و بخشی از دی ماه تسویه و پرداخت شد. مطالبات بخش غیراز دانشگاهی در سال۱۳۹۹ نیز لغایت مرداد ماه و در بخش دانشگاهی لغایت اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ تسویه و پرداخت شده است.

دکتر رمزی تصریح کرد: این پرداخت ها در نوع خود در سازمان بیمه سلامت ایران کم نظیر بوده است و با تلاش مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران میسر شد و توانست در دوران شیوع بیماری کرونا عامل مهمی در پشتیبانی ارائه خدمات در مراکز درمانی به بیماران کرونایی می باشد.

حذف آزمون ارزیابی وسع تا پایان دوران شیوع بیماری کرونا

وی در خصوص آزمون ارزیابی وسع نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران در دوران شیوع و همه گیری بیماری کرونا که براساس آخرین مصوبات شورای ملی مبارزه با بیماری کرونا صورت پذیرفت حذف آزمون ارزیابی وسع برای متقاضیان دفترچه بیمه سلامت همگانی بود. بر اساس دستور مدیر عامل محترم این سازمان آزمون مذکور فعلا تا پایان سال و بنا به قولی تا پایان شیوع بیماری کرونا حذف خواهد شد و متقاضیان دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی بدون آزمون ارزیابی وسع دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان را دریافت می نمایند.

آخرین وضعیت جمعیت صندوق های بیمه ای در استان

طرح بیمه سلامت همگانی همزمان با طرح تحول سلامت از سال ۱۳۹۳ در استان خراسان رضوی همزمان با سراسر کشور آغاز شد و در حال حاضر از جمعیت ۶میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی بالغ بر ۱میلیون و ۱۷۶ هزار نفر در این صندوق از خدمات سازمان بیمه سلامت ایران بهره مند می شوند.

لازم به ذکر است جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون ۳۲۴ هزار نفر دیگر از هم استانی های معزز در قالب ۴ صندوق بیمه ای دیگر این سازمان از خدمات بیمه ای و درمانی بهره مند می شوند و می توان گفت بالغ بر ۵۰درصد جمعیت استان خراسان رضوی تحت پوشش خدمات سازمان بیمه سلامت ایران هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان در خصوص بیمه اتباع خارجی استان نیزگفت: قرارداد بیمه درمان اتباع و مهاجرین خارجی، با عنایت به توافقات صورت گرفته ،فیما بین وزارت کشور ،کمیساریای عالی پناهندگان وبیمه سلامت ایران برای پناهندگان افغانستانی و عراقی تحت سه عنوان اتباع خارجی آسیب پذیر ، اتباع بیماران خاص و غیر آسیب پذیر خدمات بیمه ای انجام می شود که این افراد پس از معرفی در گروه های آسیب پذیر و خاص بصورت رایگان و در گروه غیر آسیب پذیر با پرداخت حق بیمه مصوب در صندوق سایر اقشار از پوشش بیمه سلامت برخوردار می شوند.

این طرح در استان خراسان رضوی با همکاری ادارات کل امور اتباع،کمیساریای عالی پناهندگان و بیمه سلامت در مورخه ۹ /۰۹/۹۴ آغاز و کماکان ادامه دارد و تا کنون تعداد ۱۹۴۰۲ نفر از اتباع خارجی استان خراسان رضوی از خدمات بیمه ای این سازمان بهره مند گردیده اند.

افزایش تعداد تخت های بخش های ICU دردوران شیوع بیماری کرونا

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی توضیح داد: در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ مبلغ ۱۷۷ میلیارد ریال از اعتبارات اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی به درمان بیماری کووید ۱۹ در بیمارستانهای استان اختصاص یافت.

دکتر علیرضا رمزی ادامه داد: گسترش تخت های ICU بیمارستانهای استان و افزایش آنها، در ارائه خدمات مناسب به بیماران بدحال کرونایی نقش و تاثیر بسزایی داشته است.

لازم به ذکر است در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۹ تعداد ۲۸۱ تخت ICU به ظرفیت قبلی تخت های ICU استان افزوده شده است. وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده بیمه سلامت استان در دوران شیوع کرونا گفت: از دیگر اقدامات ارزنده اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی که در دوران شیوع بیماری کرونا و با هدف ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان انجام شد می توان به خدمات زیر اشاره نمود”

  • افزایش انعقاد قراداد همکاری با موسسات جدید به منظور افزایش سطح دسترسی عمومی و ایجاد عدالت اجتماعی در حوزه خدمات سلامت
  • تسریع در اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک به منظور کاهش استفاده از دفترچه بیمه
منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند