۹هزار و ۸۰۰ خودرو در خراسان رضوی به رایگان گازسوز شده است

02:35۰

کلام تازه | مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: ۹ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودروی عمومی از خرداد ماه پارسال در این منطقه به طور رایگان گازسوز شد و مالکان هزار و ۲۰۰ دستگاه خودروی دیگر در سطح خراسان رضوی در نوبت اقدام فنی برای گازسوز کردن موتور خودروهای خود به سر می‌برند.

علی‌ اصغر اصغری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۰ کارگاه تخصصی و دارای مجوز فنی لازم در استان خراسان رضوی عملیات دوگانه‌سوز کردن موتور خودروهای متقاضی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد : ۱۶ واحد از مجموع ۵۰ کارگاه مجاز گازسوز کردن خودروها در خراسان رضوی عملیات فنی گازسوز کردن موتور خودروهای عمومی را به شکل رایگان انجام می‌دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: واحدهای تولید مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز نیز در قالب قرارداد با کارگاههای مجاز این حوزه و بر اساس درخواست‌ آنها ادوات لازم گازسوز نمودن موتور خودروها را به طور مستقیم در اختیار این کارگاهها قرار می‌دهند.

اصغری افزود: متقاضیان گازسوز کردن موتور خودرو، می‌بایست به این منظور با مراجعه به “سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور” فعال در شبکه اینترنت به آدرس gcr.niopdc.ir در آن ثبت‌نام لازم را انجام دهند که البته ثبت نام در این سامانه از اواخر اردیبهشت ماه پارسال آغاز شده است.

وی ادامه داد: این متقاضیان پس از طی روند ثبت‌نام در سامانه اطلاعات جامع خودروهای دوگانه‌سوز کشور با ثبت کد ملی، شماره تلفن همراه و دیگر مشخصات لازم، می‌توانند برای گازسوز کردن خودروی خود در زمان مناسب به نزدیکترین کارگاه منتخب مراجعه کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی گفت: هزینه گازسوز کردن موتور خودروهای عمومی بر عهده وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی است و وزارت نفت و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به همین منظور با تولیدکنندگان مخازن و کیت ویژه موتورهای گازسوز، قرارداد منعقد کرده‌اند.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی، ۱۳۷ باب جایگاه سی.ان.جی دارد و روزانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی فشرده در این منطقه مصرف می شود./ ایرنا

منبع
ایرنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند