۰۴ / ۰۵ / ۱۴۰۰
سرهنگ اویسی فرمانده انتظامی شهرستان چناران

صد در صد عوامل نزاع و درگیری‌ها در سال ۹۸ ، دستگیر شده‌اند

04:00۰

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | سرهنگ بهنام اویسی در گفتگو با کلام تازه، گفت: ضمن عرض تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و عید نوروز به همه شهروندان محترم شهرستان چناران و کلیه کارکنان خدوم نیروی انتظامی، بخصوص همکاران پر تلاشم در فرماندهی انتظامی شهرستان «امنیت جامعه، آرامش خانواده» که شعار نوروزی امسال پلیس قرار داده شده را برای همگان، آرزومندم.

اویسی ادامه داد: شکر خدا سالی که گذشت با وجود برخی کاستی ها و کمبود ها، از حیث وفاق مردم و مسئولان، سال بسیار خوبی بود و نمونه آن را می توان در حماسه شکوهمند شرکت در سالگرد ۴۱ سالگی انقلاب و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دید.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی از ظرفیت های موجود و برنامه ریزی برای اعتلا و استفاده از سرمایه های اجتماعی در همکاری و همیاری با پلیس یک وظیفه مهم است که باید به طور جدی در دستور کار پلیس قرار داشته باشد و شهروندان عزیز نیز انشالله آن را مدنظر قرار خواهند داد.

بهنام اویسی با بیان اینکه اصل صیانت و همچنین حفظ توان پلیس در سایه اخلاق مداری و قانون محوری و مشارکت مردمی در اولویت سیاست های اجرایی پلیس چناران است خاطر نشان کرد: امروز، توجه به این اصول و آمادگی ها بسیار ضروری است چرا که دشمن در هجمه‌های هوشمندانه خود در صدد است از هر موقعیت و شرایطی برای تخریب نظام و نیروی مقدس انتظامی سوء استفاده کند.

افزایش نسبی برخی از جرایم خرد سال ۹۸ در حوزه انتظامی شهرستان چناران

فرمانده انتظامی شهرستان چناران افزود: سال ۹۸ با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی جامعه، هرچند در برخی جرایم از جمله سرقت های خرد نسبت به سال گذشته در چناران افزایش نسبی داشته ایم ولی علملکرد پلیس شهرستان در دستگیری سارقان و مجرمان و ادای مادی و اجتماعی حقوق شهروندان، رشد قابل توجهی داشته که این نشان از اهمیت پلیس چناران در پاسداشت حقوق فردی و اجتماعی مردم و برخورد جدی با هنجارشکنان است.

اویسی ادامه داد: هر چند در موضوع تصادفات فوتی درون شهری یک‌نفر و در تصادفات برون شهری نیز ۳ نفر نسبت به سال گذشته افزایش داشته‌ایم ولی با عنایت خداوند و تلاش همکارانم در مجموعه فرماندهی انتظامی شهرستان و پلیس راه، در کاهش تصادفات جرحی موفق عمل کرده و در مجموع ۹ درصد کاهش تصادفات جرحی داشته ایم.

عملکرد بی نظیر کشف، دستگیری و برگشت اموال سرقتی

بهنام اویسی تصریح کرد: در سال گذشته، از جمله عملکرد قابل تحسین همکارانم در فرماندهی انتظامی شهرستان، سرعت عمل بسیار زیاد در کشف، دستگیری مجرمان و سارقان و برگشت اموال سرقتی به مالباختگان است که از مجموعه اقدامات کم‌نظیری بوده که با افتخار در جهت خدمت رسانی به همشریان و هموطنان عزیزم، ارائه شده است. که از جمله آن می توان به کشف سرقت مسلحانه احشام و کشف سرقت طلافروشی و دستگیری باند سارقان در کمتر از ۱۰ ساعت، اشاره کرد.
وی ضمن اظهار تاسف بابت بالا بودن آمار نزاع و درگیری فردی و دسته جمعی در چناران گفت: با این وجود پلیس با قاطعیت با اخلال گران نظم و امنیت، برخورد می نماید به طوری که تقریبا ۱۰۰% عوامل نزاع و درگیری ها، دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شده اند.

پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد از اولویت های انتظامی چناران است

اویسی ادامه داد: پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد و مبارزه با موادمخدر از اولویت های انتظامی چناران است و رشد ۷۳ درصدی کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته و برگزاری نزدیک به ۱۰۰ جلسه آموزشی و مشاوره ای توسط کارشناسان انتظامی برای اقشار مختلف در طول سال ۹۸، دلیلی بر این مدعا است.

فرمانده انتظامی شهرستان چناران با بیان اینکه سال ۱۳۹۸ تعداد ۱۴۸۱۹ عملیات پلیسی ۱۱۰ را همکاران بنده در سطح شهرستان مورد رسیدگی قرار داده اند، عموم شهروندان را به خودمراقبتی و کنترل و نظارت بر فرزندان در جشن های پایان سال و چهارشنبه سوری دعوت کرد و در توصیه ای پیشگیرانه، بر استفاده از تجهیزات ایمنی در نگهداری خودروها و منازل، عدم نگهداری اشیاء قیمتی در منزل، استفاده از دوربین مدار بسته در صنوف و اماکن خصوصی در جهت پیشگیری از سرقت، تأکید کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند