کشف جسد فرد مفقود شده در ارتفاعات سیاه سنگ گلمکان

02:00۰

کلام تازه | مدیرعامل هلال‌احمر خراسان‌رضوی گفت: پس از چهار روز جستجو بالاخره جسد بی‌جان فرد مفقود شده در بهمن گلمکان توسط امدادگران و کوهنوردان اعزامی پیدا شد.

به گزارش کلام تازه به نقل از روابط عمومی هلال‌احمرخراسان‌رضوی، سید مجتبی احمدی اظهار کرد: در چهارمین روز تجسس برای یافتن علاالدین رحمتی که از ظهر روز جمعه دچار حادثه شده و در زیر بهمن ارتفاعات سیاه سنگ رشته کوه‌های بینالود گرفتار شده بود توسط امدادگران و کوهنوردان اعزامی پیدا شد.

وی افزود: در پی اعلام ریزش بهمن عصر جمعه در قله سیاه سنگ کلاته قیاس گلمکان چناران و گرفتار شدن یک نفر در زیر بهمن، تیم‌هایی متشکل از اعضای جمعیت هلال احمر و کوهنوردان هیئت کوهنوردی استان خراسان‌رضوی با همراهی بسیج منطقه به محل حادثه در رشته‌کوه‌های بینالود اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی ادامه داد: پس از چهار روز تجسس و برپایی کمپ و شب مانی در منطقه ساعت ۱۴:۳۰ ظهر امروز دوشنبه بالاخره پیکر بی جان وی از زیر انبوهی از برف بیرون کشیده شد.

سید مجتبی احمدی بیان کرد: معاون امداد و نجات هلال‌احمر استان امروز شخصا مدیریت میدانی عملیات را به عهده گرفت که بالاخره پس از چهار روز جستجو، با وجود برف بسیار و برودت هوا، پیکر این فرد رویت شده و هم اکنون عملیات انتقال پیکر این فرد به منطقه امن در حال انجام است.

شایان ذکر است تیمی ۵ نفره از کوهنوردان روز جمعه مورخ  21/9/99 اقدام به صعود به ارتفاعات ۲۴۰۰ متری منطقه سیاه سنگ نمودند که در مسیر برگشت احدی از این ۵ نفر بر اثر سقوط از ارتفاع در بهمن گرفتار گردید که تلاش همراهان فرد حادثه دیده برای یافتن وی‌ بی‌نتیجه ماند.

منبع
روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان‌رضوی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند