نامزدهای شورا به موضوعات خارج از اختیارات ورود نکنند

فرماندار شهرستان گلبهار: نامزدهای شورا به موضوعات خارج از اختیارات ورود نکنند

کلام تازه | فرماندار شهرستان گلبهار گفت: گاهی متوجه می‌شویم که مشکلات کلان کشور، از زبان بعضی از نامزدهای شورای شهر و روستا بیان می‌شود که توصیه من این است به موضوعاتی که در حوزه اختیارات‌شان نیست ورود پیدا نکنند چرا که این حرکت باعث ایجاد بدبینی در اذهان مردم خواهد شد.

مهدی دونده در گفت و گو با کلام تازه در خصوص اقدامات انجام شده توسط فرمانداری گلبهار جهت برگزاری باشکوه انتخابات مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و شورای شهر در شهرستان گلبهار، بیان کرد: با توجه به برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز ۲۸ خرداد، تدابیرلازم جهت تشکیل ستاد انتخابات در فرمانداری و آمادگی بخشداری‌ها برای ورود به عرصه انتخابات و تشکیل هیئت‌های اجرایی با انتخاب اعضا از بین معتمدین صورت گرفت.

دونده ادامه داد: تعامل سازنده با هیئت‌های نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی و اعضای محترم شورای نگهبان که ناظر بر انتخابات ریاست جمهوری هستند در دستور کار قرار گرفت و در همین زمینه جلسات مرتبطی نیز برگزار شد. اولین اقدامی که بعد از تشکیل هیئت‌های اجرایی صورت گرفت انتخاب مکان‌های لازم و مناسب جهت اخذ رای در محدوده شهرستان گلبهار بود که بر همین اساس در شهرستان گلبهار ۸۲ شعب اخذ رای انتخاب گردید که از این تعداد، ۲۵ شعب اخذ رای مربوط به بخش گلمکان است که ۵ شعبه ثابت در شهر گلمکان، ۱۹ شعب ثابت روستایی در روستاهای بخش گلمکان و۱ شعبه سیار ریاست جمهوری که مجموعا ۲۵ شعبه اخذ رای در گلمکان پیش بینی شده است.


وی افزود: در شهر و بخش مرکزی گلبهار نیز ۵۷ شعبه، مسئولیت اخذ رای را بر عهده دارند که از این تعداد ۱۹ شعبه ثابت و ۲ شعبه سیار در شهرگلبهار، ۲۷ شعبه ثابت روستایی، ۶ شعبه سیار روستایی و۳ شعبه سیار ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

فرماندار شهرستان گلبهار با تاکید بر حضور و مشارکت مردم در صحنه انتخابات گفت: از تمام مردم عزیز شهرستان گلبهار تقاضا دارم در این انتخابات سرنوشت ساز شرکت کنند. مخالفان و دشمنان انقلاب تلاش می‌کنند تا مردم را از مشارکت مایوس کنند. اما مردم، باید بهترین انتخاب را با مشارکت حداکثری داشته باشند. با توجه به این‌که رای ندادن می‌تواند بنوبه خود یک انتخاب باشد؛ که این به معنی آن است که با رای ندان خود انتخاب کرده‌ام که در سرنوشت خود دخیل نباشم اما باید قبول کرد که این نوع انتخاب، انتخابِ نادرستی است و طبیعتا هم مدیون خون شهدا و هم در پیشگاه خداوند باعث شرمندگی و سرافکندگی خواهد شد.


بیشتر بخوانید:

اسامی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر چناران اعلام شد:

مکانهای مجاز تبلیغات انتخاباتی کاندیداها در گلبهار مشخص شد:

امام جمعه گلبهار: در انتخابات شورا از هیچ فرد و گروهی طرفداری نمی‌کنم:


مهدی دونده ادامه داد: ما نسبت به کشور، مردم و رهبر عزیزمان دینی داریم و پیرو آرمان‌های امام راحل‌مان هستیم. با توجه به وقایع صورت گرفته از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون و قدرت فزاینده و رو به رشدی که کشور عزیزمان در منطقه و دنیا داشته است که نشات گرفته از پایداری و مقاومت مردم ایران است و بدنیا ثابت نموده‌اند که علی‌رغم تمامی مشکلات، تحریم‌ها، فشارهای بین‌المللی و اقتصادی هم‌چنان پای آرمان‌های امام، رهبری و شهدای انقلاب ایستاده‌اند.


دونده افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری به صراحت به این موضوع اشاره شده است که به عنوان یک وظیفه شرعی باید در انتخابات حضور فعال و مشارکت بالایی داشته باشیم و امیدوارم مردم با حضور سرنوشت ساز خویش، در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و هم در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان رهبری با مشارکت حداکثری حضور پیدا کنند و مانند همیشه برگ زرینی دیگر بر افتخارات این شهرستان بیفزایند.


رئیس ستاد انتخابات شهرستان گلبهار با بیان این‌که مدت زمان مجاز جهت تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از ۲۰ تا ۲۶ خرداد ماه و به مدت یک هفته است توصیه کرد: گاهی متوجه می‌شویم که مشکلات کلان کشور، از زبان بعضی از نامزدهای شورای شهر و روستا بیان می‌شود که توصیه من این است به موضوعاتی که در حوزه اختیارات‌شان نیست ورود پیدا نکنند چرا که این حرکت باعث ایجاد بدبینی در اذهان مردم خواهد شد. طبیعتا مردم آگاه و از بلوغ سیاسی خوبی برخوردار هستند و شرایط فعلی کشور را نیز بخوبی درک کرده و به خدماتی که مسولین نظام انجام می‌دهند آگاه هستند.

مهدی دونده تاکید کرد: نامزدهای انتخابات می‌بایست رزومه‌ای از توانمندی‌ها و برنامه‌های خویش را به مردم بازگو کرده و از بداخلاقی‌های انتخاباتی، تخریب نامزدهای رقیب و جنجال‌های پوپولیستی جدا خودداری نمایند. مسلما این ادب و متانت آنان باعث می‌شود که مردم جذب آنان شده و با نگاهی مثبت به برنامه‌ها و شعارهای انتخاباتی‌شان توجه کنند.


مهدی دونده درپایان صحبت‌های خویش با بیان این‌که آینده بسیار درخشانی را برای شهر گلبهار پیش‌بینی می‌کنم خاطر نشان کرد: مردم کشور ایران و علی‌الخصوص شهرستان گلبهار، مردمی فهیم و قانع هستند که شرایط را درک کرده و به لحاظ بلوغ سیاسی از شایستگی بالایی نیز برخوردار هستند و قطعا بهترین و اصلح ترین انتخاب را با توجه به معیارهای مقام معظم رهبری انجام خواهند داد.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید.


منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند