۰۶ / ۰۵ / ۱۴۰۰
غلامی امام جمعه گلبهار توصیه کرونا

پیام تسلیت امام جمعه گلبهار بمناسبت درگذشت آیت‌الله مصباح

02:001۰

کلام تازه | امام جمعه گلبهار، بمناسبت درگذشت آیت‌الله مصباح پیامی صادر کرد.

در متن پیام حجت‌السلام جواد غلامی چنین آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون

خبر عروج ملکوتی عمار انقلاب، فقیه، فیلسوف و عالم ربانی حضرت آیت الله مصباح یزدی علی الله مقامه الشریف که عمری را در خدمت اسلام و دین و انقلاب سپری کرد قلب این جانب و همه ارادتمندان به ایشان را مالامال از اندوه کرد.

خاطرات به یاد ماندنی از تحصیل در موسسه امام خمینی (ره) قم و شاگردی شاگردان مبرز ایشان از جمله افتخارات این کمترین است. تواضع و فروتنی، معنویت و اخلاص همراه با نکته سنجی و علمیت از ویژگی‌های بارز ایشان بود.

حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب، تبیین و روشنگری، اطاعت از رهبری، تاکید بر نظریه ولایت فقیه و مراقبت علمی از آن و پاسخ به شبهات در این زمینه  و سایر موضوعات دینی و سیاسی و اجتماعی تا آن‌جایی که رهبر عزیزمان فرمودند : «گر خدای متعال به نسل کنونی ما، این توفیق را نداد که از شخصیت‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر خلع آن عزیزان را در زمان ما پر می‌کند».

تأسیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ره در قم برای طلاب علوم دینی که علاوه بر دروس مرسوم حوزه در سایر علوم انسانی نیز تخصص داشته باشند و یازده رشته تخصصی در حوزه علوم انسانی تا مقطع دکتری ارائه می‌شود و هزاران طلبه در این رشته ها تحصیل می‌کنند و آثار علمی و پژوهشی آنان برای خیل مشتاقان ارزشمند است.

تألیف کتاب‌های مختلف و تربیت شاگردان فراوان و موثر و انقلابی و این موسسه ارزشمند همه از برکات این مرد بزرگ است که به حق می توان او را عمار انقلاب نامید. ارتحال این عالم ربانی دل دوستان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب و ایشان را به درد آورد، اما عده‌ای  که ایشان را مانع بزرگی بر سر راه مطامع دنیوی و پلید خود می‌دیدند امروز اظهار مسرت می‌کنند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند