پایان عملیات مبارزه با سن مادر در اراضی غلات شهرستان‌های چناران و گلبهار

پایان عملیات مبارزه با سن مادر در اراضی غلات شهرستان‌های چناران و گلبهار

کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران از پایان عملیات مبارزه با سن مادر در اراضی غلات شهرستان‌های چناران و گلبهار خبر داد.

محمدرضا روستانژاد، با اشاره به پایان عملیات مبارزه با سن مادری در اراضی غلات این شهرستان افزود: در ۸ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان مبارزه شیمیایی علیه آفت سن غلات انجام گرفت.

روستانژاد ادامه داد: در محصول گندم آبی در سطح ۶ هزار و ۹۵۰ هکتار، جو آبی هزار و۲۵۰ هکتار علیه این آفت مبارزه انجام گرفته است.

روستانژاد با بیان اینکه اگر این آفت بموقع مبارزه نشود می‌تواند خسارت زیادی به غلات شهرستان وارد کند، تصریح کرد: خوشبختانه با حضور مداوم و مستمر مروجین پهنه‌ و اطلاع رسانی بموقع به کشاورزان مبارزه با این آفت به نحو مطلوبی انجام شد.

وی خاطر نشان کرد: از محل ورود خرطوم حشره، گیاه به رنگ زرد تا زرد مایل به قهوه‌ای در آمده و خوشه‌ها سفید رنگ می‌شوند ضمن آن که پوره‌های سن غلات با وارد کردن ماده‌ای در دانه گندم، کیفیت محصول را کاهش می‌دهند. مبارزه به موقع با این آفات نقش مهمی در تولید محصول با کیفیت ایفا می‌کند.

سطح زیر کشت غلات شهرستان را در مجموع ۲۲۵۰۰ هکتار برشمرد و یادآور شد: از این میزان سطح زیر کشت غلات شهرستان به تفکیک ۱۰ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم آبی، ۱۲هزار هکتار به جو آبی اختصاص دارد.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


عکس تزیینی می‌باشد

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند