۰۶ / ۰۸ / ۱۴۰۰

ورود کاروان سوارکاری مرد میدان به چناران و گلبهار

03:31۰

کلام تازه | مسئول بسیج ورزشکاران استان خراسان شمالی از ورود کاروان سوارکاری حرم تا حرم متشکل از ۱۲ راس اسب اصیل ترکمن از خراسان شمالی به چناران و گلبهار خبر داد.

مجید اسماعیل زاده در گفتگو با کلام تازه افزود: کاروان سوارکاری حرم تا حرم با نام کاروان سوارکاری مرد میدان شامل ۱۲ راس اسب اصیل ترکمن از شهرستان بجنورد خراسان شمالی به مناسبت ایام شهادت آقا علی بن موسی‌الرضا و دهه پایانی صفر در سفر به مشهد وارد چناران و گلبهار شدند.

اسماعیل زاده ادامه داد: این کاروان سوارکاران حرفه‌ای استان و مالکین اسب‌های ترکمن هستند و قرار است فاصله ۲۵ کیلومتری بجنورد تا مشهد را با مرکب و اسب طی کنند.

مسئول بسیج ورزشکاران استان خراسان شمالی ضمن بیان اجرای دومین سال این طرح تاکید کرد: سال گذشته این حرکت که با اسب عازم شوند برای اولین بار در کشور انجام شد.

مجید اسماعیل زاده در خصوص اشتیاق اقشار مختلف جهت همراهی این کاروان گفت: دو نفر از این کاروان از اهل تسنن هستند که باعث افتخار ماست مهربانی علی ابن موسی‌الرضا گستره‌ی کل جهان است و حتی یکی دیگر از سوارکاران خود را از تهران با اتوبوس رسانده است.

اسماعیل زاده بیان کرد: امیدواریم این حرکت زیبا و پسندیده را که مورد توجه خیلی از مردم در طول مسیر قرار گرفته است با کیفیت و کمیت بهتری در سال‌های آینده اجرا کنیم.

مسئول بسیج ورزشکاران استان خراسان شمالی در خصوص پذیرایی شهرستان چناران از این کاروان اظهار داشت: اسکان پذیرایی و تغزیه بسیار خوبی به همراه کمک خیرین وجود داشت و در طول مسیر که بچه‌ها مستقر شدند برای دومین سال در مجموعه حاج آقای کریمی با خانواده خوب خود پذیرای ما بودند.

مجید اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه‌های ما سفر با همین مرکب به سمت صحن و سرای علی ابن موسی‌الرضا بود اما قرار است نهایتا سفر خود را تا گلبهار ادامه دهیم. امیدواریم که سال‌های بعد دوستان مشهد به خصوص استانداری، راهور، نیروی انتظامی و علی‌الخصوص آستان قدس کمک کنند که این مرکب به سمت حرم برود.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


مسئول ورزشکاران استان خراسان شمالی ضمن بیان جذابیت این کاروان برای مردم گفت: این کاروان علاوه بر جذابیت اثر و بار فرهنگی اعتقادی هم دارد که می‌توانیم پیام وحدت شیعه سنی را‌ با این حرکت رسانه‌ای کنیم.

مجید اسماعیل زاده در پایان اضافه کرد: شاهد هستیم که روزانه، ماهانه و سالانه دشمنان اسلام چندین میلیون دلار هزینه می‌کنند که بین ما و اهل تسنن تفرقه بیندازند و این پیامی برای کل جهان می‌تواند باشد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند