ورود دوهزار دوز واکسن کرونا به گلبهار/ اختصاص یک داروخانه جهت عرضه داروی کرونا

کلام تازه | رئیس شبکه بهداشت شهرستان گلبهار از ورود دو هزار دوز واکسن کرونا به این شهرستان خبر داد و گفت: بزودی داروی رمدسیویر جهت درمان بیماران بستری کرونایی در یکی از داروخانه‌های شهر عرضه خواهد شد.

حمیدرضا سلیمی در گفتگویی که با خبرنگار کلام تازه در دفتر این نشریه برگزار شد، گفت: امروز دو هزار دوز واکسن کرونا شامل واکسن‌های برکت، سینوفارم و استرازنکا وارد گلبهار شد.

وی با بیان اینکه این بزرگترین محموله‌‌ی واکسن کرونا است که تاکنون وارد گلبهار شده، افزود: اولویت تزریق واکسن‌های سینوفارم و استرازنکا با شهروندانی است که نوبت دوز دوم واکسن آن‌ها فرا رسیده‌است. هدفمان این است که ان شاءالله تمام جامعه هدف شهرستان تا اول مهر ماه واکسینه شده‌باشند.

سلیمی در خصوص شرایط سنی متقاضیان واکسیناسیون گفت: علی رغم اینکه بخشنامه وزارت بهداشت در حال حاضر افراد متولد ۵۵ به قبل را جهت واکسیناسیون اعلام کرده است ولی ما برای متولدین ۵۹ به قبل نیز در حال تزریق واکسن هستیم.

رئیس شبکه بهداشت گلبهار همچنین از اختصاص یک داروخانه جهت عرضه داروی کرونا در گلبهار خبر داد و بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و مساعدت نماینده مجلس، فرماندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بزودی داروی «رمدسیویر» که برای بیماران بستری کرونایی استفاده می‌شود، در داروخانه دکتر صفریان واقع در خیابان نسترن گلبهار عرضه خواهد شد.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


سلیمی ادامه داد: این دارو فقط با ارائه نسخه پزشک متخصص قابل ارائه خواهد بود و در محل شبکه بهداشت گلبهار نیز تزریق می‌شود.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند