۰۵ / ۰۵ / ۱۴۰۰

معافیت و بخشودگی قانونی ۱۳۳۷ مورد حق انشعاب آب و فاضلاب در خراسان رضوی

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | رئیس اداره خدمات مشترکین شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با بیان اینکه از این تعداد ۹۵۵ فقره انشعاب مربوط به سال گذشته است و ۳۸۲فقره هم در پنج ماه اول سال جاری واگذار شده است، مجموع مبلغ درآمد حاصل از فروش این انشعابات را ۱۲میلیارد و ۷۰میلیون ریال اعلام کرد که این شرکت در راستای اجرای ضوابط مربوط به معافیت ها و بخشودگی های قانونی انشعابات آب و فاضلاب ابلاغی از طرف وزارت نیرو برای مشمولین، تخفیفات حق انشعاب آب و فاضلاب را اعمال و وجوه مربوطه را دریافت نکرده است.

حمزه منظم وطن دوست گفت: موضوع تخفیفات و بخشودگی‌های قانونی که هرسال به شرکت‌های آب و فاضلاب ابلاغ می شود، عمدتا شامل تخفیفات حق انشعاب آب و فاضلاب و بخشودگی مربوط به آب بهاء می‌شود.

به گفته وی تخفیفات حق انشعاب، مساجد و مصلی‌ها، حوزه‌های علمیه، اماکن دینی اقلیت‌های مذهبی، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، جانبازان ۲۵ درصد به بالا، خانواده شهدا، آزادگان و مدارس خیر ساز را شامل می‌شود.

حمزه منظم وطن دوست تصریح کرد: بخشودگی آب بهاء نیز مشمول مدارس، مساجد، حسینیه‌ها، موسسات قرآنی، حوزه‌های علمیه، اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی و گلزار شهداء می‌شود.

وی با بیان اینکه هزینه لوازم انشعاب آب و فاضلاب از این گروه از مشترکان دریافت می‌شود خاطر نشان کرد: شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی بر اساس معرفی نامه صادره از طرف نهادها و ارگان‌های متولی برای مشمولین، پس از اخذ مستندات و بررسی و کنترل‌های لازم نسبت به اعمال معافیت و بخشودگی تعرفه‌های آب و فاضلاب در مورد متقاضیان اقدام می‌کند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند