۰۶ / ۰۵ / ۱۴۰۰

لزوم آگاهی بخشی و اقناع سازی در جامعه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی /امر واکسیناسیون در استان طی روزها و هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت

03:00۰

کلام تازه | استاندار خراسان رضوی گفت: اعضای کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان‌رضوی باید با حضور در برنامه‌های تلویزیونی، رادیو، فضای مجازی و مطبوعات در راستای آگاهی بخشی به مردم استان نقش‌آفرینی کنند.

محمدصادق معتمدیان در نشست کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان که در محل سالن اجتماعات بیمارستان امام‌رضا (ع) مشهد برگزار شد، اظهار کرد: با وجود محدودیت‌ها و با تعامل بین مجموعه‌های مختلف کشور و استان مشکلات را پشت سر گذاشتیم. 

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه چهار پیک را پشت سر گذاشته‌ایم و در آستانه پیک پنجم قرار داریم، افزود: در این راستا تجاربی هم به دست آورده‌ایم. با این وجود تشکیل کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان از اقدامات خوبی بود که صورت گرفت. 
وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ نفر از اساتید برجسته و پزشکان در این کمیته حضور دارند، شبانه روز پای کار هستند و در جهت تصمیم گیری‌ها کمک می‌کنند که جای قدردانی دارد. 
معتمدیان از اعضای کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی درخواست کرد: در بخش آگاهی بخشی به جامعه و رعایت پروتکل‌ها اقناع سازی صورت گیرد چراکه تاب آوری مردم به دلیل پروتکل‌های بهداشتی کم شده است. با این رویکرد مهم ترین عامل اصلی مردم هستند که باید همکاری کنند. 
استاندار خراسان رضوی متذکر شد: اعضای کمیته علمی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی باید با حضور در برنامه‌های تلویزیونی، رادیو، فضای مجازی و مطبوعات در راستای آگاهی بخشی به مردم استان نقش آفرینی کنند. 


بیشتربخوانید: نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی مهمترین اولویت مقابله با کرونا در خراسان رضوی است


وی با بیان اینکه جلسات ستاد هر هفته به صورت مرتب برگزار می‌شود، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم تا تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شود هرچند تبعات اجتماعی دارد و این تصمیم گیری را مشکل می‌کند لذا تلاش ما این است که با یک رویکرد جدید شاهد افزایش پروتکل‌های بهداشتی در استان باشیم. 
معتمدیان بر تسریع در انجام واکسیناسیون تاکید کرد: امر واکسیناسیون در روزها و هفته‌های آینده سرعت بیشتری خواهد گرفت و امکانات استان پای کار خواهد آمد تا این مورد تحقق یابد. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به مبحث کنترل مرزها و انسداد آن‌ها گفت: این مسیر را باید ادامه دهیم تا از ترددهای غیرمجاز جلوگیری به عمل آید. 
وی همچنین بر تداوم طرح شهید سلیمانی در استان و دنبال کردن آن برای مقابله با کرونا تاکید کرد. 
گفتنی است؛ در پایان این نشست از اعضای کمیته علمی ستاد کرونا توسط استاندار تقدیر به عمل آمد.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


منبع
استانداری خراسان رضوی

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند