قطع برق؛ یکی از دلایل افت فشار آب در چناران

قطع برق؛ یکی از دلایل افت فشار آب در چناران

کلام تازه | در روزهای گذشته، پیام‌های زیادی از جانب مخاطبان کلام تازه به دستمان رسید که حاکی از افت شدید فشار و در بعضی مواقع قطع آب در برخی مناطق شهرستان چناران بود. در همین راستا و به قصد پیگیری پیام‌های مردمی به سراغ مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان چناران رفتیم و علت این اتفاق را جویا شدیم.


مسعود افرون، اصلی ترین دلایل افت فشار آب در این روزهای چناران را گرمای هوا، کمبود بارندگی و قطعی برق عنوان کرد و گفت: قطعی برق، موجب خاموشی چاه‌های آب شرب شهرستان شده که در کنار آن به علت کمبود شدید بارندگی و همچنین گرمای هوا با افت فشار آب در برخی مناطق شهرستان روبرو هستیم.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


نیازمند همکاری و مساعدت شهروندان هستیم

مدیر آب و فاضلاب چناران، همراهی شهروندان را به عنوان مهم‌ترین عامل برای رویارویی با مشکل کمبود آب و برق عنوان کرد و گفت: در روزهای بسیار سختی به سر می‌بریم و تمام تلاشمان این است بتوانیم کمترین محدودیت را در جهت آب رسانی به شهروندان داشته باشیم. در این شرایط نیازمند همکاری و مساعدت شهروندان هستیم تا بتوانیم به خوبی این روزهای بحرانی را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: من شخصا در حال حاضر تمام چراغ‌های اتاقم خاموش است و کولر اداره را هم روی دور کند قرار داده ایم تا صرفه جویی را از خودمان شروع کرده باشیم.
وی ادامه داد: صبح امروز طی جلسه‌ای نقشه شهر را مورد بررسی قرار دادیم و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد تا بحث افت فشار آب مدیریت شود و مقداری از فشار آب مناطقی که مشکلی از این بابت ندارند را به مناطق دارای افت فشار تخصیص دهیم.


بیشتر بخوانید:

همه چیز راجع به قطع برق در گلبهار

صرفه‌جویی نکردن مساوی با قطع برق بیشتر

زنگ خطر تنش آبی در خراسان رضوی به صدا در آمده است


عذرخواهی از مردم بابت افت فشار آب

افرون ضمن عذرخواهی از شهروندان چنارانی بابت افت فشار، افزود: ما فقط ابزاری برای خدمت رسانی به مردم هستیم و تمام تلاشمان را برای بحث مدیریت و تولید به کار می‌بندیم ولی تمام این مشکلات متوجه ما نیست و تا حد زیادی نیازمند همراهی شهروندان می باشیم. برای مثال استفاده از سابیان برای کولرها، آب‌پاشی درختان هنگام آبیاری به جای غرقاب کردن آن‌ها و… می‌تواند از اقدامات موثر محسوب شود. باید بتوانیم از بروز شرایطی بدتر از این جلوگیری نماییم.
در پایان این گفتگو، مناطق اعلام شده از جانب مخاطبان کلام تازه که دارای افت فشار آب بودند، جهت فشارسنجی و بررسی بیشتر به شرکت آب و فاضلاب شهرستان چناران ارائه شد.

شایان ذکر است شهروندان جهت اعلام افت فشار آب می‌توانند با شماره ۱۲۲ تماس بگیرند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند