آیین غبارروبی مزار شهدای گلبهار

قدردان نقش زنان در پیروزی، تثبیت و دوران سازندگی انقلاب هستیم

کلام تازه| سرپرست فرمانداری گلبهار گفت: شهیدانی که امروز در زیر خاک آرمیده‌اند از دامن پاک مادرانی سیره که حضرت زهرا’س ‘ را الگوی خود قرار داده به مقام شهادت رسیدند.

به گزارش کلام تازه، در پنجمین روز از دهه فجر آیین غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا در گلبهار برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان گلبهار در آیین میهمانی لاله‌ها که به مناسبت دهه مبارک فجر در یادمان شهدای گلبهار برگزار شد خاطر نشان کرد: نقش زنان در انقلاب کمرنگ‌تر از مردان نبوده و چه بسا گاهی زنان، نقش مهم‌تری در پیروزی انقلاب ایفا کردند.


بیشتر بخوانید: مردم؛ رکن اصلی انقلاب


مهدی دونده افزود: شهیدانی که امروز در زیر خاک آرمیده‌اند از دامن پاک مادرانی، سیره حضرت زهرا ‘س’ را الگوی خود قرار داده و به مقام شهادت رسیدند.

نقش زنان در انقلاب

وی تبیین کرد: ما قدردان نقش زنان در پیروزی، تثبیت و دوران سازندگی انقلاب هستیم.

دونده اذعان کرد: شهدا نیازی به غبارروبی نداشته و امروز ما با حضور در این مراسم قصد برداشتن زنگار از روح خود و به دنبال حذف پلیدی‌ها و زشتی‌ها از قلب خودمان هستیم.

حرکت به سمت سیره شهدا

وی با اشاره به یکی از کتبی که به نقل از شهید آوینی مبنی بر حیات شهدا در آخرت نگاشته شده توضیح داد: شهدا زنده‌اند و در حال ادامه حیات بوده و ما جزء مردگان هستیم.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


سرپرست فرمانداری گلبهار اظهار کرد: امید است سعی و تلاش ما به سمت و سویی باشد که مدیون خون شهدا نشویم.

بهای هر پست مدیریتی خون ۷۷ شهید است

وی اعلام کرد: حدود ۲۳۳ هزار شهید در کشور برای انقلاب خون خود را ریختند؛ نزدیک به ۳هزار پست مدیریتی در سه قوای ‘مقننه، اجراییه و قضاییه’ داریم؛ به این معنا که برای هر پست مدیریتی ۷۷ شهید جان خویش را نثار انقلاب کرده‌اند.

دونده تشریح کرد: این تنها یک عدد نیست و معنا و مفهوم خاصی دارد و بیان‌گر رسالت ما به عنوان خادمین انقلاب و مردم جهت ارائه خدمات مطلبوب و بی‌منت‌، سنگین‌تر کرده است.

عبور از تنگنای تاریخی

وی اذعان کرد: در آستانه وارد شدن به چهل و سومین سال انقلاب راه و منش و سیره شهدا را باید سرلوحه خود قرار دهیم.

سرپرست فرمانداری گلبهار گفت: امید است پیرو راه شهدا حرکت کرده و حامی مقام معظم رهبری باشیم تا با دعای شهدا و مادران‌شان از این پیچ تاریخی و تنگناهایی که اقتصاد کشور را به مخاطره انداخته به راحتی عبور کنیم.

افتتاح بازارچه محصولات فرهنگی

گفتنی است: همچنین به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی و هفته بزرگداشت زن و مادر، نمایشگاه و بازارچه محصولات فرهنگی در شهر گلبهار افتتاح شد.

این بازارچه، محصولات فرهنگی درقالب ۱۶غرفه از دست سازه‌های بانوان از قبیل زیورآلات، صنایع دستی، گلهای تزئینی، محصولات خانگی خوراکی، خشکبار و…. شامل می‌شود.

لازم به ذکر است: این بازارچه از ۱۶ لغایت ۲۱ بهمن ماه از ساعت ۶ الی ۱۸ درخیابان ترنج شهر گلبهار مورد بازدید عموم قرار دارد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند