۰۵ / ۰۵ / ۱۴۰۰

عملیات برداشت گندم از سطح ۸۹۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های چناران و گلبهار

01:06۰

کلام‌تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران از عملیات برداشت گندم از سطح ۸ هزار و ۹۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌‎های چناران و گلبهار خبر داد.

محمدرضا روستانژاد بیان کرد: ۱۰ دستگاه کمباین‌کار برداشت از مزارع گندم این شهرستان‌ها را شروع کرده و با ورود کمباین‌های مهاجر برداشت کل سطح مزارع انجام می شود.

روستانژاد افزود : پیش بینی می شود بیش از ۳۰ هزار تن گندم برداشت گردد. برداشت این محصول در شهرستان‌های چناران و گلبهار ازنیمه دوم خردادماه شروع وتا پایان تیرماه ادامه دارد.

وی افزود : ۴ مرکز خرید دولتی مستقر در شرکت تعاونی روستایی رادکان ،اتحادیه تعاونی روستائی چناران ،سرک ، کارخانه آرد کیمیا چناران و سیلوی شهدینه در شهرستان‌های چناران و گلبهار عملیات خرید گندم را انجام می دهند.


کلام‌تازه را در تلگرام دنبال کنید.


مدیر جهاد‌کشاورزی در ادامه گفت: پیش بینی می گردد میزان تولید محصول گندم برداشت شده به علت کاهش نزولات جوی در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰درصد کاهش داشته باشد.

محمدرضا روستانژاد بیان کرد: کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی چناران بر خرید محصول ، برداشت و معاینه فنی کمباین‌ها نظارت کامل می کنند.

درپایان روستانژاد عنوان کرد: میزان تولید گندم در سال گذشته ۵۰ هزارو ۲۱۰ تن بود که ۴۸۹۶۰ تن از مزارع گندم آبی و ۱۲۵۰ تن گندم از مزارع دیم شهرستان، محصول گندم برداشت شد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند