عضو هیئت موسس کانون‌محبت‌چناران: اگر قرار بود به سازمان‌های مردم‌نهاد اعتبار داده نشود پس چرا ایجاد شدند؟

کلام تازه – نگار دائمی | عضو هیئت موسس کانون محبت چناران گفت: اگر قرار بود به سازمان‌های مردم‌نهاد اعتبار داده نشود پس چرا ایجاد شدند؟! اساسا برای همین ایجاد شده‌اند که دولت یک سری اعتبارات به آنها بدهد و آن‌ها هم بروند مشکلات را حل کنند.

علی حشمتی در گفت‌و‌گو با کلام تازه بیان کرد: به اعتقاد من اگر کانون‌محبت بتواند از طلاق حتی یک خانواده جلوگیری کند، به نحو احسنت خدمتش را انجام داده است. چرا که شاید آن خانواده فرزندی به جامعه تحویل دهد که گره‌گشای بسیاری از مسائل دیگر باشد.

زیرساخت های درست، لازمه فعالیت گسترده‌تر کانون محبت هستند

عضو هیئت موسس کانون محبت اظهار داشت: کانون محبت یک سازمان مردم ‌نهاد است. اعضای این کانون زیرساخت‌ها را برنامه‌ریزی کردند اما دستگاه‌های دیگر باید به آن‌ها کمک کنند. اگر ظرفیت‌های موجود حاکیمت و مردم به کمک کانون‌محبت بیایند می‌توان برای حل مشکلات خانواده‌ها تا ۵ سال آینده برنامه‌ریزی کرد و آن‌ها را رفع کرد.

علی حشمتی هدف از فعالیت کانون محبت را پوشش‌دهی بیشتر خانواده‌ها دانست و گفت: شاید عده‌ای اصلا احساس نیاز نکنند و به مجموعه وارد نشوند. فرض کنید خانم و آقایی خودشان را از نظر فرهنگی استاد این کانون تصور کنند و شاید هم در واقعیت همین طور باشد و نیازی به طی کردن دوره‌های آموزشی ما نداشته باشند.


بیشتر بخوانید: مهم‌ترین هدف کانون محبت؛ تقویت بنیاد خانواده و پیشگیری از طلاق


حشمتی ادامه داد: اعضای کانون به دنبال این هستند که حداقل یک خانواده را پوشش دهند، اما قطعا با کمک خداوند متعال، تعداد خانواده‌ها خیلی بیشتر خواهد شد. اعضا در حال برنامه‌ریزی این موضوع هستند که کانون‌محبت برای کشور الگو شود زیرا می‌شود زیرساخت‌ها را به نحوی فراهم کرد که علاوه بر شهر چناران، بقیه شهر‌های کشور را هم پوشش داد. اما کمک‌ها لازمه کار ما هستند و به تناسب کارگروه‌های اجرایی‌مان به کمک نیاز داریم.

از هر کجا که کمک برسد، باعث عملکرد بهتر خواهد شد

این عضو هیئت موسس کانون محبت درباره کمک‌های دستگاه حاکمیت گفت: منظور از کمک چیزی است که قانون به عهده شان گذاشته است و قرار نیست کاری غیر قانونی برای کانون انجام دهند. بعضی از دستگاه‌ها و ادارات برای سمن‌ها اعتباراتی دارند. به عنوان مثال یکی از ادارات، اعتباراتی که داشته را بجای این‌که به سمنی پرداخت نماید عودت داده است، چند اداره وجود دارد که این می‌توانستند به سمن‌ها کمک نمایند؟ اداره بهزیستی، فرمانداری و بسیاری از ادارات دیگر هم همین‌طور هستند. اگر قرار بود به سازمان‌های مردم‌نهاد اعتبار داده نشود پس چرا ایجاد شدند؟! اساسا برای همین ایجاد شده‌اند که دولت یک سری اعتبارات به آن‌ها بدهد و آن‌ها هم بروند مشکلات را حل کنند . آیا بیشتر مدارس، مساجد و بیمارستان‌ها در ایران، توسط مردم ساخته شده یا حاکمیت؟ در بسیاری از نهاد‌های دیگر هم کمک‌های مردمی بیشتر از کمک‌های حاکمیتی شده است.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


حشمتی ادامه داد: اگر مردم کشور ما بخواهند از ۲۰۰ تومان تا میلیاردها تومان به ازدواج جوانان کمک کنند، کمک خود را باید به کدام اداره یا نهاد برسانند؟ مثلا خود مردم از طریق ستاد ‌دیه، محکومین‌مالی که در زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها حضور دارند را آزاد می کنند. وظیفه حکومت نیست این کار را انجام دهد اما مردم می‌آیند و به زندانی کمک می‌کنند تا از قید بندگی یک نفر دیگر آزاد شود. یکی از کارهایی که کانون محبت دارد انجام می‌دهد مثل این است. دولت به زوجین کمک می کند و نفری ۱۰۰ تومان و در مجموع ۲۰۰ میلیون تومان وام ۴ درصد به زوجین می‌دهد. وامی که من نمی‌دانم حتی به کارمندش داده است یا خیر! پس کمک دولت به زوجین کمک فوق العاده‌ای است، کمکی است که حتی به کارمند ۲۰_۳۰ سالش نکرده. اما ساز و کارها دیگر کنارش نیست و این کمک به تنهایی نمی‌تواند مشکل ازدواج را حل کند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند