۰۵ / ۰۵ / ۱۴۰۰
شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند چنارانی

شناسایی عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شهروند چنارانی

کلام تازه | فرمانده انتظامی شهرستان چناران از کشف و بازگرداندن وجه ۵۰ میلیون ریالی سرقت شده در سایت‌های جعلی از یکی از شهروندان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ” قربانعلی حیدرپور” گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام سرقت ۵۰ میلیونی ریالی از حساب بانکی‌اش در حین ثبت نام و پرداخت وجه در یکی از سایت‌های اینترنتی، پی‌گیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان چناران افزود: پس از بررسی اظهارات مالباخته، مشخص شد وی در یک سایت جعلی ورود و بدین شکل که اطلاعات وی سرقت و ۵۰ میلیون ریال از حساب بانکی‌اش به صورت غیرقانونی برداشت شده است.

وی بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و ردگیری در بستر اینترنت، موفق شدند متهم را شناسایی و پس از اطمینان از فعالیت مجرمانه وی، با هماهنگی مقام قضایی حساب او را مسدود و مبلغ سرقت شده را به مالباخته بازگردانند.

سرهنگ حیدرپور با بیان این که مالباخته تصور نمی‌کرده به مال خود برسد، از احساس خوب وی به عمل‌کرد پلیس فتا خبر داد؛ و در توصیه‌ای به شهروندان تصریح کرد: قبل از هرگونه اقدام در خرید اینترنتی، از اصالت و صحت درگاه‌ها و سایت‌ها اطمینان پیدا کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: این سارق اینترنتی شناسایی شده و تلاش در جهت دستگیری وی ادامه دارد.


کلام تازه را در ادامه بخوانید


منبع
پایگاه خبری پلیس

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند