۰۶ / ۰۸ / ۱۴۰۰

سفرنامه استاندار خراسان رضوی به شهرستان گلبهار

کلام تازه | استاندار خراسان رضوی در بیست و ششمین سفر شهرستانی خود، گلبهار را مقصد قرار داد و به شهر تازه تاسیس گلبهار توجه ویژه‌ای کرد. گزارش کامل این بازدید به همراه متن کامل مصوبات را برای اولین بار در کلام تازه بخوانید.

به گزارش کلام تازه، محمد صادق معتمدیان با همراهی حسین امامی‌راد، نماینده مردم چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولین با حضور در روستاهای محروم سیدآباد و خان‌آباد از توابع بخش مرکزی شهرستان گلبهار و با جمعیت به ترتیب ۲۲ خانوار و ۷۵ نفر و ۲۹ خانوار و ۱۰۴ نفر، با اهالی این روستاها دیدار و در جریان موانع و مشکلات آنها قرار گرفت.


دانلود فایل کامل تمامی مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان گلبهار


مردم روستاهای سیدآباد و خان آباد در این سفر، اعطای تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال زایی، انتقال گاز، تامین نهادهای دامی، اجرای طرح هادی روستایی، تامین آب شرب، حفر چاه عمیق به جای قنات، احداث پارک کودک، مبلمان روستایی و ایجاد دهیاری را خواستار شدند.

در این دیدار با توجه به مسائل و دغدغه‌های مطرح شده از سوی روستاییان، تدابیر لازم برای حل مشکلات آنها اتخاذ شد و همچنین بر اساس دستور استاندار خراسان رضوی، مدیران مربوطه موظف به رسیدگی و حل موارد مطروحه از سوی اهالی روستا در اسرع وقت شدند.

اولویت توسعه زیرساخت‌های گردشگری گلمکان

استاندار پس از بازدید از روستاهای محروم سیدآباد و خان آباد، به شهر گلمکان سر زد و در سخنرانی خود در مصلی این شهر، توسعه زیرساخت‌های گردشگری برای گلمکان را اولولیت دانست و گفت: به دنبال این هستیم تا تسهیلات ارزان قیمت در حوزه استفاده از ظرفیت‌های بوم گردی و شناسایی سرمایه گذاران به این شهر اختصاص دهیم.

معتمدیان ادامه داد: هدف از سفرهای شهرستانی، شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای است که باید گفت سرمایه و نعمات بسیار زیادی در استان وجود دارد.در سفرهای شهرستانی یکی از اهداف ما رفع بخشی از مشکلات مردم و شناسایی ظرفیت‌های مردمی و انقلابی است و به دنبال این هستیم تا در مناطق کم برخوردار و روستایی خدمات شایسته‌ای ارائه دهیم.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان گلبهار ادامه داد: گلبهار شهرستان جدید التاسیس است که کمبودهایی دارد و طبیعی است و تلاش می‌کنیم که بتوانیم این کمبودها را جبران کنیم. تاکنون در مناطق کم برخوردار و روستاهای خراسان رضوی خدمات شایسته‌ای انجام‌ شده است و تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار خراسان رضوی برق‌دار شده‌اند و امیدواریم در سفرهای استانی تکالیفی که برعهده‌ مدیران دستگاه اجرایی گذاشته می‌شود عملیاتی گردد.بیشتر بخوانید: در سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان چناران چه گذشت؟


محمدصادق معتمدیان عنوان کرد: توسعه زیرساخت‌های گردشگری برای این منطقه در اولویت است، تلاش می‌کنیم تا تسهیلات ارزان قیمت در حوزه استفاده از ظرفیت‌های بوم گردی و شناسایی سرمایه گذاران را به این شهر اختصاص دهیم و همچنین اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان به شهرداری گلمکان و یک میلیارد تومان به شهرداری گلبهار در جهت تحقق اقدامات عام المنفعه اختصاص می‌دهیم.

افتتاح و بهره برداری پیاده رو سازی و محوطه سازی مسکن مهر گلبهار

در ادامه سفر یک روزه استاندار خراسان رضوی به شهرستان تازه تاسیس گلبهار، وی با حضور در مناطق مختلف و دیدار با مردم و همچنین پیگیری مشکلات آن‌ها، بصورت میدانی به بررسی درخواست‌ها و مشکلات پرداخت.

معتمدیان در این سفر مدیران استان را با خود همراه کرده بود تا مشکلات مردم را از نزدیک و بدون واسطه احصا و مطالبات را تحقق ببخشند.

در این میان استاندار خراسان رضوی به همراه نماینده مردم شهرستان‌های چناران، طرقبه شاندیز و گلبهار در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان گلبهار از بازار و اصناف شهر گلبهار بازدید کردند.

در این سفر که با همراهی و حضور میرجعفریان معاون اقتصادی استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران ارشد استان و شهرستان همراه بود، ۲۱ هزار مترمربع آسفالت و زیرسازی، ۱۲ هزار مترمربع پیاده روسازی و ۴۰ هزار مترمربع محوطه سازی احداث شده توسط شرکت عمران گلبهار با اعتباری بالغ بر ۹۸ میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به بالای ۸۶ درصد رسیده است

در پایان این سفر محمدصادق معتمدیان در نشست جمع‌بندی سفر به شهرستان گلبهار که در ساعت ۲۱ تا ۱ بامداد روز بعد برگزار شد، وضعیت استان را با توجه به عددها و آمارها سفید و در حال کاهش بیان کرد و وضعیت را آرام دانست و گفت: اما شکننده بوده و اگر عادی انگاری شود دوباره شرایط بازگشت پذیر است. اکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به بالای ۸۶ درصد رسیده است، در این راستا همه پای کار آمده‌اند و سیستم اداری استان را در حالت آماده باش قرار دادیم. بیش از ۹۰ هزار نفر از ابتدای این بیماری در مراکز درمانی استان بستری و پس از بهبودی ترخیص شدند.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


معتمدیان هدف از سفرهای شهرستانی خود را شناسایی مطالبات و اولویت‌های مردم، استفاده از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات مردم و پایش میدانی مشکلات مردم در این دوران سخت بیان کرد و گفت: هدف از سفرهای شهرستانی این است که مطالبات و اولویت‌های مردم را شناسایی و از همه ظرفیت‌ها برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم.

تصویب ۴۴ مصوبه در راستای پیشرفت و آبادانی شهرستان گلبهار

استاندار خراسان رضوی ضمن اشاره به این جلسه تشریح کرد: مصوبات این جلسه زمانبندی دارد و همه دستگاه‌های اجرایی استان باید این ۴۴ مصوبه را لازم الاجرا بدانند. یکی از ویژگی‌های خوب استان این است که شاکله اصلی اقتصادش متشکل از بخش خصوصی است لذا باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار باشیم.

محمدصادق معتمدیان تصریح کرد: بیش از ۳۷۰۰ پروژه استان بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد. ما باید ۲۴ ساعت در خدمت مردم باشیم و مردم باید این را حس کنند. وقتی بخشی تبدیل به شهر یا روستایی تبدیل به بخش می‌شود، سطح توقعات مردم آن منطقه افزایش می‌یابد بنابراین ایجاد مرکز جامع سلامت و اورژانس برای شهرهای رادکان و سیدآباد و همچنین تکمیل بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی گلبهار از سوی دانشگاه علوم پزشکی ضروری است.

معتمدیان بر پیگیری لازم برای ایجاد نمایندگی اداره‌های ضروری در گلبهار و تدوین طرحی برای جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری و بوم گردی در این شهرستان تاکید کرد و افزود: در این زمینه هر مقدار اعتبار از صندوق کارآفرینی و حوزه روستایی نهاد ریاست جمهوری نیاز باشد تامین می کنیم.


دانلود فایل کامل تمامی مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به شهرستان گلبهار


استاندار خراسان رضوی در پایان اضافه کرد: در این راستا تامین مطالبات مردم اولویت ماست و با حضور میدانی در شهرها و روستاهای خراسان رضوی ضمن شناسایی ظرفیت‌ها، مشکلات مردم را احصا و برای افزایش درآمد، توسعه اشتغال و فرصت‌های آن تلاش خواهیم کردیم و سفر به گلبهار ۴۳ مصوبه در حوزه‌های زیربنایی نظیر راه، بهداشت و درمان، عمران و اقتصاد داشت که همه آنها عملیاتی خواهد شد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند