کم آبی چناران گلبهار و گلمکان و بینالود

حسین امامی: رفع مشکل کم آبی در شهرستان های چناران، گلبهار و بینالود نیاز به ۷۵ میلیارد تومان اعتبار دارد

کلام تازه | نماینده چناران، طرقبه شاندیز، گلبهار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رفع مشکل کم آبی در این سه شهرستان نیاز به ۷۵ میلیارد تومان اعتبار است.

‘به گزارش کلام‌تازه به نقل از قدس آنلاین حسین امامی‌راد اظهار کرد: روستای ساغروان از حیث تقسیم بندی شرکت آب و فاضلاب در حوزه مسئولیت  مشهد قرار دارد، از این رو این شهرستان باید در حوزه رفع مشکلات آبی این منطقه اقدام کند.

وی تصریح کرد: از طرفی تعدادی از روستاهای چناران، گلبهار و بینالود به دلیل فرسودگی شبکه، مشکلات چاه و  کاهش منابع آبی با مساله کمبود آب  مواجه هستند.

وی با بیان اینکه در صورت تخصیص اعتبارات و تسهیلات لازم مشکل کم آبی این روستاها برطرف خواهد شد،  افزود: برای رفع مشکل کم آبی در حوزه روستایی گلبهار برای ایجاد مخزن، اصلاح شبکه و حفر چاه حدود ۳۰ میلیارد تومان ، شهر گلبهار۱۰ میلیارد تومان، شهرستان چناران۲۰ میلیارد تومان و برای شهرستان بینالود نیز ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است. اگرچه با تامین این اعتبارات مشکل آب این شهرستان هابه طور کامل برطرف خواهد شد ولی با تامین نصف این اعتبارات نیز مشکل آب روستاها و مناطقی از این سه شهرستان که حاد هستند نیز مرتفع می شود.

نماینده چناران، طرقبه شاندیز، گلبهار و گلمکان در مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر اعتبارات استانی و  ملی، سعی داریم از اعتبارات محرومیت زدایی نیز برای رفع این مساله استفاده کنیم که در این زمینه با دکتر امید معاونت نهاد ریاست جمهوری در مناطق محروم نیز دیدار داشته و روستاهایی که وضعیت حاد از نظر آبی داشته‌اند اعلام کرده‌ایم که وی نیز قول های مساعدی برای تامین اعتبار و رفع مشکلات این روستاها ارائه کرد.

امامی‌راد تصریح کرد: همچنین با نادران، رئیس کمیسیون تلفیق نیز گفتگوهایی داشته‌ایم تا از محل ۱۵ میلیارد تومانی که برای هر حوزه انتخابیه جدا از برنامه بودجه در نظرگرفته شده است بخشی را برای آب‌رسانی در اختیار سه شهرستان قرار دهند و مابقی را برای حوزه‌های  راه، بهسازی، گاز‌رسانی و … تخصیص دهند.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید.


منبع
قدس آنلاین

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند