جذب منابع ملی در مسیر توسعه

جذب منابع ملی در مسیر توسعه

03:00۰

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | محمدصادق معتمدیان در جلسه شورای هماهنگی بانک‌های استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج و ولادت امام حسن عسکری علیه السلام، اظهار کرد: با توجه به شرایط استان و ظرفیت‌هایی که وجود دارد، بانک‌ها نقش بسیار مهمی در توسعه پایدار استان دارند.

وی گفت: در خراسان رضوی طبیعتا اولویت ما سرمایه‌گذاری در مناطق کم‌برخوردار است که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در قالب جذب سرمایه‌گذاری اعلام کرد: تلاش مدیریت استان بر این است که این روند با سرعت ادامه پیدا کند و معین‌هایی که انتخاب شده و تعهداتی داشته‌اند باید به فعالیت خود ادامه بدهند.

بخش عمران استان نیاز به توجه بیشتری دارد

معتمدیان بر جذب سرمایه‌گذار در سیاست‌گذاری‌های جدید استان تاکید کرد و گفت: بخش عمران استان نیاز به توجه بیشتری دارد و در این راستا می‌طلبد که بانک‌ها به جهت تاثیرگذاری در این حوزه نیز ورود کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های قانونی خوبی از جمله ماده ۵۶ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی وجود دارد که از آن می‌توان برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیز استفاده کرد.

نیاز به خلق منابع جدید

استاندار خراسان رضوی افزود: در استان پروژه‌هایی در حوزه‌های مختلف از جمله راه‌ها و آب و فاضلاب وجود دارند که برای تسریع در تکمیل آن‌ها به خلق منابع جدید نیاز داریم و یکی از راه‌های خلق تامین منابع جدید استقراض یا ضمانت بازپرداخت توسط دولت از بانک هاست.

وی با اشاره به مزایای تحرک بخش عمرانی در استان ادامه داد: اگر بخش عمران فعال و پویا باشد تحرک حوزه اقتصاد به ویژه بخش اشتغال‌زایی را در پی خواهد داشت.

معتمدیان ضمن تاکید بر شفافیت حوزه بانکی، تصریح کرد: همه بانک‌های استان که ظرفیت قابل توجهی برای خراسان رضوی محسوب می‌شوند، باید در برنامه‌های توسعه استان مشارکت داشته باشند.

تلاش نماییم از منابع ملی بانک‌ها جذب شود

استاندار خراسان‌ رضوی بیان کرد: برای این که حرکت استان به سمت توسعه را تسریع ببخشیم باید در مرحله اول درصد مصارف منابع استانی افزایش یابد و در مرحله بعدی تلاش نماییم از منابع ملی بانک‌ها جذب شود.

وی در انتها متذکر شد: در شرایطی که در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می‌بریم، اولویت مدیریت استان کمک به تثبیت وضعیت اشتغال موجود و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خالی و توسعه واحدهای تولیدی است.

گفتنی است در این جلسه، حمید صفایی‌نیکو دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سیستم بانکی استان در خصوص برنامه عملیاتی و اهداف شبکه بانکی استان نیز توضیحاتی را ارائه کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند