مهدی دونده فرماندار انتخابات گلبهار

ثبت نام ۹۳ داوطلب انتخابات شورای شهر در شهرستان گلبهار نهایی شد

کلام تازه | فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان گلبهار؛ از نهایی شدن ثبت نام ۹۳ داوطلب انتخابات شورای شهر در شهرستان گلبهار خبر داد.

مهدی دونده در گفتگو با کلام تازه با اعلام این خبر گفت: فرایند ثبت نام در انتخابات شورای شهر در شهرستان گلبهار، همزمان با سراسر کشور از تاریخ ۲۰ اسفند ماه ۹۹ آغاز و در شامگاه سه شنبه ۲۶ اسفند ۹۹ و همزمان با ششمین روز از ثبت نام حضوری و غیر حضوری داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر پایان یافت.

دونده در خصوص تعداد و وضعیت داوطلبان این دوره از انتخابات گفت: از زمان شروع تا پایان فرایند ثبت نام (سه شنبه ۲۶ اسفندماه)، تعداد ۹۳ داوطلب موفق شدند مراحل ثبت نام خود را طی نمایند که از این تعداد، ۷۹ داوطلب برای شهر گلبهار و ۱۴ داوطلب برای شهر گلمکان به صورت حضوری و غیر حضوری از طریق دفاتر پیشخوان، اپلکیشن و … ) مراحل ثبت نام آن‌ها نهایی شده است.


کانال تلگرام کلام تازه را دنبال کنید


وی میانگین سنی ثبت نام کنندگان را ۴۰ سال به بالا ذکر نمود و افزود: در مجموع در میان داوطلبین در گلبهار، ۷۱ مرد و ۸ خانم و در گلمکان ۱۲ مرد و ۲ داوطلب خانم بچشم می‌خورد.

فرماندار شهرستان گلبهار با بیان اینکه مسن‌ترین داوطلب ثبت نام کننده برای این دوره از انتخابات شورای اسلامی با سنی بالغ بر ۸۵ سال از شهر گلمکان می‌باشد خاطرنشان کرد: ۵۰ نفر از داوطلبین دارای مدرک تحصیلی لیسانس، ۲۸ نفر فوق لیسانس و مابقی دارای مدرک تحصیلی دیپلم و فوق دیپلم می‌باشند.

گفتنی است با توجه به آمار اعلام شده از سوی فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان گلبهار و مقایسه آن با میزان ثبت نام داوطلبین دوره قبل، این دوره از انتخابات با کاهش ۵ درصدی میزان مشارکت و ثبت نام داوطلبین مواجه بوده است.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند