بزرگترین لندفیل مهندسی و بهداشتی پسماند کشور در مشهد افتتاح شد

02:03۰

کلام تازه | مرحله نخست بزرگترین لندفیل مهندسی و بهداشتی پسماند کشور، روز سه‌شنبه با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مشهد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کلام تازه به نقل از ایلنا، رئیس شورای شهر مشهد در آیین افتتاح این طرح گفت: یکی از اولویت های شورای پنجم، موضوع محیط زیست بوده است و ما تلاش کردیم فارغ از اینکه این کارها وظیفه شهرداری هست یا خیر، حتی طرح هایی را که از دهه‌های گذشته متوقف و برجای مانده بود، به سرانجام برسانیم.

محمدرضا حیدری از ساماندهی «کشف‌رود» به عنوان یکی از این طرح های رها شده یاد کرد که دغدغه چندین دهه مردم مشهد بوده است و اکنون ساماندهی آن با مدیریت شهرداری در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای اجرای مرحله نخست لندفیل ۱۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است تا از آلودگی خاک به وسیله شیرآبه زباله جلوگیری شود، گفت: درست است که این پروژه جلو چشم مردم نیست، اما دغدغه مدیریت شهری است و از شهردار و همکارانش بابت ایجاد تحولی جدی در مدیریت پسماند قدردانی می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد نیز گفت: روزانه ۲۰ هزار تن خاک و نخاله و ۲ هزار تن پسماند آلی در مشهد تولید می‌شود.

ابوالفضل کریمیان افزود: در برنامه سه ساله گذشته همه موارد سیستم مدیریت پسماند مورد توجه‌ قرار گرفته است.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید.


وی با بیان اینکه جمع‌آوری هوشمند با استفاده از اپلیکیشن برای اولین بار در کشور و سامانه هوشمند ضایعات ساختمانی در مشهد اجرا شد، خاطرنشن کرد: این در حالی است که متولی پسماند پزشکی، تولید کننده آن است، اما ما در این زمینه همکاری کرده‌ایم و ۵۰ دستگاه ماشین شاسی و ۷۰ دستگاه ناوگان تخصصی برای استفاده به این مجموعه اضافه شده است.

کریمیان اظهار کرد: در صنایع بازیافت الکترونیک نیز دومین مرکز با ظرفیت ۲۵ تن در مشهد ایجاد شده و با نیروگاه گازسوز قرارداد بسته شده است.

این مسئول شهری گفت: دفن بهداشتی آخرین حلقه پسماند است وظرفیت نیروگاه اینجا ۳ مگاوات و در مرحله عقد قرارداد است.

منبع
ایلنا

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند