برگزاری مانورخودرویی پوره سن غلات در شهرستانهای چناران و گلبهار

برگزاری مانورخودرویی پوره سن غلات در شهرستان‌های چناران و گلبهار

کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران از برگزاری مانور اطلاع رسانی ستاد سن غلات در خصوص مبارزه با پوره سن غلات با استفاده از ظرفیت خودرو‌های بخش دولتی و خصوصی در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا روستانژاد گفت: در راستای مبارزه با آفت سن گندم و جلوگیری از خسارت شدید این آفت به مزارع و در نهایت تولید گندم مرغوب، دومین مانور اطلاع رسانی ستاد سن غلات به منظور ترغیب کشاورزان، ترویج مبارزه بموقع با آفت پوره سن گندم با حضور اعضاء شبکه مراقبت در تمام روستاهای شهرستان با حضور اعضای ستاد برگزار شد.

روستانژاد تصریح کرد: در این مانور اعضای ستاد سن غلات آموزش‌های لازم در خصوص مبارزه با این آفت را به کشاورزان ارائه دادند.

روستانژاد ارسال پیامک صوتی به کشاورزان و دهیاران، تهیه و توزیع اطلاعیه در روستاها و فضای مجازی و نصب بنر را از دیگر اقدامات جهاد کشاورزی شهرستان برشمرد و افزود: ۳ نوبت مانور سن غلات در شهرستان برگزار شد. نوبت اول مانور اطلاع رسانی مبارزه با سن مادری در روستاهای سطح شهرستان و نوبت دوم مانور اطلاع رسانی با پوره سن در دهستان رادکان وبقمج و نوبت سوم نیز در دهستان بیزکی و گلمکان توسط اکیپ ستاد سن غلات برگزار گردید.وی گفت: ۲۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی شهرستان به کشت گندم و جو آبی اختصاص دارد که ۶ هزار و ۹۵۰ هکتار از مزارع گندم آبی و هزار و۲۵۰ هکتارجو آبی برای سن غلات در مرحله مادری مبارزه انجام شد و تا کنون هزار هکتار از اراضی غلات علیه پوره سن سم‌پاشی شده است و این مبارزه تا کنترل این آفت ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول هدف از این مانور کنترل و مبارزه با آفت پوره سن غلات عنوان نمود و افزود: در این مانور با قرائت اطلاعیه مبارزه با سن غلات آغاز مبارزه مرحله دوم با این آفت خطرناک را هشدار دادند.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند