۰۵ / ۰۵ / ۱۴۰۰

این تازه آغاز ماجراست

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – مائده غلامپور | در خانواده موفق نیازهای اساسی فرد از جمله حسِ حمایت عاطفی، عشق و امنیت تامین می‌شود. خانواده می‌تواند حامی تمام اعضای خود برای روبه‌ رو شدن با چالش‌ها و سختی‌های زندگی روزمره باشد. از این شماره بر آن شده‌ایم تا با کنکاشی بر زندگی خانواده‌های موفقِ ساکن در شهرستان چناران از زندگی آن‌ها بگوییم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با خانواده عباس عربشاهی از نزدیک آشنا شوید.

بانوی اراده‌ها

سمانه مشرف متولد چهارده تیرماه ۶۲ در شهر مشهد. یکی از اعضای خانواده سید عباس عربشاهی است. دو فرزند دارد و ۹ سال است که در گلبهار سکونت می‌کند. دارای آخرین مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت خانواده است و در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کرده و قصد ادامه تحصیل دارد. ۱۳ سال معلم تخصصی کلاس اول بوده و نویسنده ۱۳ عنوان کتاب در زمینه آموزشی، علمی و ادبی است. که شامل صدایی در شب ‌ها، توصیه های خلاقانه برای معلمان و دانش آموزان پایه‌ی اول و والدین آنها، محاسبات ذهنی با استفاده از چرتکه، پیشگام مخصوص گروه سنی (۵ تا ۷) است. او بر این اصل باور دارد که همیشه باید مفید واقع شود. همه‌ی همت و تلاشش را می‌گذارد و با اراده و پشتیبانی همسر و دخترش جلو می‌رود.

این پایان داستان نیست؛ برای اولین بار در کشور، کتاب‌های محاسبات ذهنی را به صورت شعر درآوردم و شاعر کتاب‌های گام یک تا گام شش محصول قطب محاسبات ذهنی پژوهش سرای ابوریحان ناحیه ۵ مشهد است .

انگیزه‌اش در ابتکار طرح آموزش محاسبات ذهنی به سالمندان جهت پیشگیری و بهبود آلزایمر و فعالیت نیمکره‌های مغز، ستودنی است.

و باز هم ادامه دارد…

بخشی از زندگی‌اش را به مجری‌گری سپری کرده‌است و مدرس استانی محاسبات ذهنی ناحیه پنج مشهد و منتخب معلم پژوهنده استان در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ و همین‌طور یکی از ده نویسنده برتر استانی بخش مقالات معلمان جشنواره جابرن حیان و فرصت‌های متنوع یادگیری بوده‌است. در سال تحصیلی ۹۸_۹۹ نویسنده و شاعر چندین کتاب علمی و آموزشی در حال چاپ است که تا شهریور ماه ۹۹ وارد بازار کتاب می‌شوند.

مشرف قصد دارد کلیه کتاب‌های پایه اول را به صورت شعر در بیاورد تا ماندگاری بیشتری در ذهن کودکان داشته باشد. هدفش از نگارش کتاب‌های گام، یادگیری و آموزش آسان‌تر حتی برای کودکان استثنایی است.

ازش پرسیدم سرت درد می‌کند؟ چرا مانند خیلی‌ها ساده زندگی نمی‌کنی؟ لبخند زد و گفت: من دوست دارم عمری که صرف می‌کنم مفید باشد و دغدغه پیدا کردن راه‌های مختلف و بهتری برای آسان‌تر شدن آموزش را دارم و تمام توانم را برای بهبود آن می‌گذارم و هرروز که از خواب پا می‌شوم باید کار مفیدی برای انجام داشته‌باشم. به مردم هم توصیه می‌کنم هیچ‌وقت از تلاش کردن دست برندارند و بدانند هر قدم کوچکی، در هر زمینه‌ای که بر می‌دارند یک راه مثبت برای از بین بردن مشکلات است.

۱۵ ساله‌ متفکر

از مادرش الگو می‌گیرد. سعی دارد قدم‌هایش در راستای موفقیت باشد، مادرش را تشویق می‌کند و از او نیرو می‌گیرد. در هجدهم آبان ماه ۸۴ به دنیا آمده و پایه هشتم است. سیده یکتا عربشاهی یک دانش‌آموز موفق است. بیشترین موفقیت‌هایش در دو سال متوالی اتفاق افتاده. به مسابقات جهانی لکوکاپ ۲۰۲۰ ترکیه راه پیدا کرده، رتبه برتر کشور در مسابقه چالش آزمایش من و رتبه‌ی شایسته تقدیر در مسابقه کشوری بیو استنداپ علمی را دارد. در مرحله اول آزمون کشوری سلول‌های بنیادی قبول شده و به مرحله دوم رفته است.

موفق به بدست آوردن رتبه اول استان در مسابقات برین بی (دانش مغز)، رتبه ممتاز در استان خراسان رضوی در کنفرانس صحیفه سجادیه، رتبه منتخب قطب ایفای نقش و راه‌یافته به استان، رتبه منتخب در رشته پژوهش در قطب و راهیابی به استان و کسب رتبه‌های بسیار در سطح منطقه بوده‌است.

سوال کردم چرا به دنبال بازی که طبیعت سنت است نمی‌روی؟ و او با این حکایت قانعم کرد: روزی جنگلی آتش گرفته بود و همه حیوانات فقط تماشاگر بودند. اما جوجه‌ای با منقارش آب می‌برد و بر روی آتش می‌ریخت. حیوانات گفتند ما که حیوان‌های بزرگ جنگل هستیم کاری از دستمان بر نمی‌آید. تو چرا بیهوده تلاش میکنی؟ جوجه جواب داد: می‌خواهم پیش وجدانم شرمنده نباشم. بگویم تمام تلاشم را کردم چه به ثمر برسد و چه نرسد.

یکتا، دوست دارد همه‌ی رشته‌ها را تجربه کند. به کتاب‌خوانی علاقه زیادی دارد و در اوقات فراغت خود به تماشای فیلم و کتاب خواندن می‌پردازد. او کار و تلاش را به بازی ترجیح می‌دهد و خستگی بعد از اتمام کار را تفریح خود معرفی می‌کند. قصد دارد تا آخرین لحظه تلاش کند و به موفقیت‌هایش بیفزاید و به همه نوجوانان پیشنهاد می‌کند به دنبال علایق خود بروند و اگر کار یا رشته‌ای به آنها تحمیل شود موفق نمی‌شوند.

حامی و تکیه‌گاه

سید عباس عربشاهی متولد ۳۱ خرداد ۵۷ و دارای دو فرزند است. جزو پرسنل یکی از شرکت‌های تعاونی ایران خودرو می‌باشد.

شاید بتوان او را مهم‌ترین و موفق‌ترین فرد خانواده عربشاهی دانست. او که با حمایت‌های عاطفی، عشق و امنیت هیچ‌گاه سد رسیدن به اهداف همسر و دختر خود نشده ‌است. بلکه حامی و تکیه گاه محکم آن‌هاست. وی بهترین مشوق دختر و همسرش است که پله‌های رسیدن به موفقیت و اهداف این دو را پایه‌گذاری کرده‌است. سمانه و یکتا عربشاهی موفقیت خود را در عرصه‌های مختلف مدیون او هستند.


4 Comments

 1. Mohammadhosein’5 benyamini

  بهترین گزارشی که تا به حال خوانده ام همین بود.
  شهر گلبهار باید به داشتن چنین خانواده های موفقی به خود ببالد.

 1. سحر تهرانی

  مجله ی جالبی بود با تشکر از سایت خبرگذاری کلام تازه

   1. adminkalam

    ممنون از لطف و همراهیتون

 1. benyamin

  لطفا بیشتر از این قبیل گزارشات بذارین
  با تشکر از سایت کلام تازه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند