افتتاح ۹ پروژه روستایی چناران در هشتمین روز از دهه فجر

کلام تازه| ۹ پروژه شهری و روستایی به مناسبت دهه فجر در شهرستان چناران افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش کلام تازه، امروز همزمان با هشتمین روز از جشن ۴۲ سالگی انقلاب، ۶ پروژه در روستای سید آباد از توابع چناران، ۲ پروژه در روستای موچنان، و بهره‌برداری از پروژه‌های دیگر در روستاهای حکیم آباد و ( بهمن جان، سوهان و چمگرد) با حضور فرماندار و امام جمعه چناران، بخشدارهای مربوطه و دیگر مسئولین افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

افتتاح کتابخانه عمومی روستای سیدآباد

امروز کتابخانه عمومی روستای سید آباد با حاصل نیت خیرخواهانه‌‌ی اهالی روستا به ویژه شورای اسلامی و دهیاری به منظور تأمین نیازهای فرهنگی منطقه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

انصاری‌فرد، فرماندار چناران در حاشیه این مراسم، با اشاره به جمعیت افزون بر ۷ هزار نفری این روستا و اعتقاد و خواسته ساکنان  مبنی بر تبدیل به یک منطقه شهری، گفت: کتابخانه سیدآباد با مساحت ۲۱۰ متر مربع نخستین کتابخانه عمومی این روستا به‌شمار می‌آید.


بیشتر بخوانید: افتتاح ۴ پروژه با اعتبار بیش از ۷۷ میلیارد ریال در چناران


افتتاح دفتر پیشخوان در روستای سیدآباد

همچنین امروز دفتر پیشخوان خدمات(دفتر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی)، در خیابان امام علی (ع) روستای سیدآباد برای ارائه خدمات هرچه سریعتر و بهتر  به مردم این بخش افتتاح شد.

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت حکیم آباد

از دیگر اقداماتی که امروز صورت گرفت، افتتاح مرکز جامع سلامت روستای حکیم آباد شهرستان چناران بود.

گفتنی است: این مرکز جامع از مطالبات مردمی اهالی این روستا بوده که با پیگیری مسئولین شهرستان، این امر محقق شد.

انصاری‌فرد، فرماندار چناران در حاشیه افتتاح مرکز جامع سلامت این دهستان، گفت: ساخت این مرکز از سال ۱۳۹۴ با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان آغاز، لیکن به دلیل برخی کمبود و کاستی‌ها مورد بهره برداری قرار نگرفت.

وی بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت این روستا نیز به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم بود که با پیگیری لازم توسط احمدپور، بخشدار سیدآباد از زمان حضور در بخش و مظفری، مدیریت شبکه بهداشت و درمان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موافقت این امر اخذ و نسبت به آن اقدام و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

لازم به ذکر است برآورد هزینه برای این مرکز ۲۵ میلیارد ریال بوده  که بیش از ۶۰ درصد پروژه توسط خیرین و مردم منطقه تامین شده است.

مجتمع آبرسانی روستاهای بهمن جان، سوهان و چمگرد در شهرستان چناران

آیین افتتاحیه مجتمع آبرسانی به روستاهای بهمن جان، سوهان و چمگرد از شهرستان چناران از دیگر پروژه‌هایی بود که امروز توسط مسیولین این شهرستان صورت گرفت.

افروند، مدیریت آبفای چناران در حاشیه این مراسم به تشریح پروژه پرداخته و گفت: پروژه تأمین آب شرب مجتمع روستاهای بهمن جان، سوهان و چمگرد شامل اجرای ۲۰۰۰ متر خط انتقال و حفر و تجهیز یک حلقه چاه و اجرای ۱۲۰۰ متر شبکه برق و مخزن ذخیره بتنی ۶۰ متر مکعبی است که مجموع اعتبار صرف شده برای بهره برداری از این پروژه ۱میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

افتتاح خانه عالم روستای موچنان چناران

خانه عالم نیز در پی درخواست‌های مکرر مردم روستای موچنان از توابع شهرستان چناران افتتاح شد.

فرماندارچناران در این مراسم تبیین کرد: با توجه به اینکه استقرار روحانی یکی از درخواست‌های همیشگی مردم متدین این روستا بوده، لذا این مطالبه باعث شد تا زیرساخت حضور روحانی در روستای موچنان فراهم و امروز همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، به بهره برداری رسد.

وی اظهار کرد: بخشی از این هزینه را مردم و خیران و بخشی دیگر از اعتبارات سازمان تبلیغات چناران صرف این پروژه شده است.

افتتاح پارک کودک روستای موچنان چناران

امروز روستای موچنان شاهد یک افتتاحیه دیگر جهت رفع نیازهای کودک در این منطقه بود.

بخشدار سیدآباد اذعان کرد: با توجه به نیاز این روستا به فضایی مناسب برای بازی، تحرک و تفریح کودکان سعی شده که حداقل امکانات را در فضای پارک ایجاد کرده تا همه کودکان امکان استفاده از این فضا را در کنار خانواده‌های خود داشته باشند.

 وی افزود: جهت افتتاح پروژه پارک کودک مبلغی معادل ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری روستای مذکور هزینه گردیده است.

کلنگ‌زنی احداث زمین چمن مصنوعی بخش سیدآباد چناران

پروژه زمین چمن مصنوعی بصورت مشارکتی توسط اداره ورزش و جوانان‌، دهیاری روستا و خیرین در فضایی با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال در هشتمین روز از دهه فجر کلنگ زنی آن انجام شد.

افتتاح موزه مردم شناسی و نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های روستائیان بخش سیدآباد

امروز همچنین موزه مردم شناسی و نمایشگاه صنایع دستی و توانمندی‌های روستائیان بخش سیدآباد جهت اشتغال‌زایی و رونمایی از هنرهای بومی این منطقه افتتاح شد.

این نمایشگاه دارای ۱۲ غرفه در بخش‌های مختلف صنایع دستی، خیاطی و گلدوزی، تابلوهای هنری و نیز مواد غذایی می باشد.

لازم به ذکر است: تاکنون جهت مرمت و بهسازی رباط سید آباد بیش از ۷۰۰ میلیون تومان هزینه و برای راه‌اندازی موزه مردم شناسی در سال آینده ۱۰۰ میلیون تومان (توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) تامین اعتبار شده است.


دنبال کننده کلام تازه در اینستاگرام باشید


افتتاح پروژه تبدیل شبکه‌های سیمی روستای سیدآباد به کابل خودنگهدار در ۲ فاز

پروژه تبدیل شبکه‌های سیمی روستای سیدآباد به کابل خودنگهدار با هدف کاهش سرقت شبکه‌‌ها که باعث ایجاد خاموشی و هدررفت بیت المال و تحویل ولتاژ استاندارد به مشترکین سیدآباد افتتاح شد.

در فاز اول پروژه، ۵ کیلومتر شبکه با اعتبار ۷۵۰ میلیون تومان در چند روز گذشته آغاز شد و در  فاز دوم نیز ۶ کیلومتر با اعتبار حدود ۸۰۰ میلیون تومان از ابتدای سال آینده شروع و پیش بینی می شود تا خرداد ۱۴۰۰ کل شبکه روستا اصلاح و تبدیل شود.

گفتنی است در مواردی که ساختمان‌ها یا اشجار در حریم شبکه قرار دارد ضمن رفع خطر، امکان واگذاری انشعاب فراهم می‌شود.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند