۰۵ / ۰۵ / ۱۴۰۰

افتتاح ۱۰ طرح‌ عمرانی در شهر جدید گلبهار توسط رئیس جمهور

03:00۰

کلام تازه | همزمان با افتتاح طرحهای عمرانی شهر‌های جدید در کشور که صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ۱۰ طرح عمرانی در شهر جدید گلبهار افتتاح شد.

به گزارش کلام تازه به نقل از خبرگزاری صدا و سیما،  مرکز خراسان رضوی ،همزمان با افتتاح پروژه‌های عمرانی شهر‌های جدید در کشور ۱۰ پروژه عمرانی از جمله ۱۰۵۲ واحد مسکن، مجتمع فرهنگی، مذهبی و کتابخانه، احداث دبستان ۹ کلاسه در محله ۱۱، پارک موضوعی انرژی، زیرسازی و آسفالت معابر، احداث خیایان (آماده سازی و لکه گیری)، احداث و بهسازی پیاده رو ها، اجرای محوطه سازی، احداث و ساخت و بازسازی کانال‌ها و مسیر دوچرخه افتتاح شد.

همچنین عملیات اجرایی دو طرح ساخت واحد‌های مسکونی هزارو ۴۱۵ واحدی و پارک محله گلشهر در محله ۸ به میزان ۲ هکتار آغاز شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهر جدید گلبهار ضمن اشاره به اینکه امروز ۱۲۳ پروژه زیربنایی و روبنایی عمرانی به دستور رئیس جمهور آغاز  شدو به بهره برداری رسید افزود:یکی از اهداف اجرای این پروژه‌ها در شهر‌های جدید ایجاد واحد‌های مسکونی برای اقشار با درآمد متوسط و پایین در کشور است.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


طاهر خانی گفت:برای افتتاح این پروژه‌ها ۱۵ هزار میلیارد ریال در کل کشور هزینه شده و که از این رقم ۳ هزار میلیارد ریال مربوط به پروژه‌های عمرانی گلبهار است.

هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار نیز در این مراسم عنوان کرد: برای دومین بار در دولت دوازدهم در برنامه ای با حضور ویدیوکنفرانسی رییس جمهوری و مقام عالی وزارت، در شهر گلبهار از ۱۰ پروژه عمرانی شامل بهره برداری از هزارو ۵۲ واحد مسکونی، پارک موضوعی انرژی، یک مدرسه، یک مجتمع فرهنگی و مذهبی، مسیر دوچرخه سواری، ساخت خیابان و پیاده رو و بازسازی کانال جمعا با اعتبار ۱۴۳ میلیارد تومان در خراسان رضوی بهره برداری شد.

هومن گریوانی در ادامه این خبر افزود: همزمان با افتتاح این طرحها، عملیات اجرایی ۲ طرح دیگر شامل ساخت هزار و ۴۱۵ واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن و پارک محله گلشهر به مساحت ۲ هکتار در مجموع با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان در شهر جدید گلبهار خراسان رضوی آغاز شد.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


شایان ذکر است که در این مراسم همزمان با خراسان رضوی، عملیات اجرایی ۶۲ طرح روبنایی و زیربنایی و مسکونی در کشور و ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر و مسکن اقدام ملی در کشور به بهره برداری رسید که اعتبار هزینه شده و یا اختصاص یافته برای مجموع آنها ۲۴ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان بود.

منبع
صدا و سیما

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند