افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی در رباط تاریخی روستای سیدآباد چناران

02:00۰

کلام تازه | مدیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی چناران گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری چناران در رباط سیدآباد همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می گردد.

مدیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی چناران در گفت و گو با خبرنگار کلام تازه، گفت: نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری چناران در رباط سیدآباد همزمان با دهه مبارک فجر افتتاح می گردد.


بیشتر بخوانید: پرداخت ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کرونا به حوزه گردشگری خراسان‌‌‌رضوی


محمد طاهریان مقدم افزود: نمایشگاه صنایع‌دستی رباط سیدآباد با همکاری میراث فرهنگی شهرستان و بخشداری سیدآباد شهرستان چناران امروز ۱۹ بهمن ماه افتتاح می گردد

وی بیان کرد: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر نمایشگاه صنایع‌دستی از توانمندی‌های روستاییان در رباط تاریخی سیدآباد برگزار می گردد.

مدیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی چناران ادامه داد: این نمایشگاه با همت اداره میراث فرهنگی، بخشداری سید آباد و همکاری شورا و دهیاری روستای سیدآباد برگزار خواهد شد، تا شرکت‌کنندگان دست‌بافت‌های روستا را در رشته نمدمالی، معرق روی چوب، عروسک‌بافی و سرمه‌دوزی را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند و اکثر هنرمندان از وام‌ مشاغل خانگی استفاده کرده‌اند.


کلام تازه را در یوتیوب دنبال کنید


طاهریان با تاکید بر نهادینه‌کردن مشاغل خانگی در چناران گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه معرفی مشاغل خانگی روستایی، شناسایی، ترویج و احیای صنایع‌دستی است چرا که احیاء صنایع‌دستی در توسعه، اشتغال و اقتصاد روستاها نقش مهمی دارد.

منبع
روابط عمومی اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی چناران

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند