استاندار بومی؛ نیاز حیاتی خراسان رضوی

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – محمدحسن ساقی | «وزیر کشور در معارفه آقای رزم‌حسینی به مردم، مدیران، احزاب و تشکل‌ها وعده تحول و شادابی اقتصادی را داد، همچنین رزم‌حسینی نیز در معارفه خود توجه ۹۰درصدی به اقتصاد و ۱۰درصدی به مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را وعده داد.

 در زمان مدیریت رزم‌حسینی به عنوان استاندار خراسان رضوی مهم‌ترین اقدامات و عملکرد وی ایجاد وحدت با تمامی ارکان‌های حکومت و حاکمیت و به‌کارگیری آنان در جهت اجرایی توسعه مثلث اقتصادی بود که به‌خوبی درخشید، با همت و تلاش‌های شبانه‌روزی با تفکر و تربیت یافته مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی با تشکیل بیش از ۱۷۰ معین اقتصادی در تمامی شهرستان‌ها و روستاهای استان توانست مسؤولان مربوطه به ویژه فرمانداران، رؤسای دادگستری، ائمه جمعه، نمایندگان مجلس و کارآفرینان را همراه این اقدام انقلابی همراه کند.

در مسیر توسعه اقتصادی

خروجی توسعه مثلث اقتصادی و فرهنگی در پی توصیه‌های مقام معظم رهبری و در حمایت از شعار ۴دوره دولت‌های گذشته به اقتصاد مقاومتی در جذب سرمایه‌های اجتماعی و نقدینگی در جهت اشتغال و توسعه اقتصادی با جدیت دنبال گردید و موفقیت‌هایی را به همراه داشت.

در همین زمینه رزم‌حسینی استاندار سابق خراسان رضوی بارها از سوی ارکان نظام به ویژه مقام معظم رهبری و بعضی احزاب و فعالان سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و کارآفرینان با اشاره به اقدامات قلعه گنج مورد تقدیر قرار گرفته است.

پروژه‌هایی که نیمه تمام رها شده!

‌ اما امروز در عملکرد استان شروع بعضی پروژه‌های عظیم و ملی از جمله موضوع انتقال آب عمان به خراسان رضوی، راه‌اندازی کارخانجات زمین خورده و ورشکسته و پروژه فرودگاه جدید، راه‌آهن خراسان به مازندران، آزادراه مشهد قوچان، راه‌آهن برقی مشهد- تهران‌ و موارد دیگر؛ اقدامات انجام شده‌ای است که نیمه راه محقق نشد.

به همین دلیل نگران جایگزین فرمانده شجاع در خط مقدم اقتصاد مقاومتی در خراسان رضوی و کلیددار بعدی و تکلیف محقق شدن این اقدامات و وعده ها از سوی دولت هستیم.

لزوم انتخاب استاندار بومی

امیدواریم کلیددار بعدی خراسان رضوی حساسیت‌ها و مشکلات استان و زحمات ادامه مدیریت معین‌ها را به خوبی درک کند و انتظار می‌رود دولت تدبیر و امید هر چه سریع‌تر با توجه به نزدیک شدن انتخابات ۱۴۰۰ از معرفی شخصیت غیر بومی شدیدا خودداری کند».


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند