واکسیناسیون عمومی

آغاز واکسیناسیون عمومی علیه کرونا در چناران، گلبهار و گلمکان

کلام تازه | رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران از آغاز واکسیناسیون سالمندان بالای ۸۰ سال در شهرهای چناران، گلبهار و گلمکان خبر داد.

دکتر یعقوب مظفری در گفت و گوی اختصاصی با کلام تازه بیان کرد: از امروز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در سه شهر چناران، گلبهار و گلمکان آغاز گردیده و تزریق واکسن به سالمندان بالای ۸۰ سال در حال انجام است.

وی در خصوص نحوه ثبت نام برای واکسیناسیون گفت: در بانک اطلاعاتی ما نام حدود ۱۵۰۰ نفر سالمند بالای ۸۰ سال به ثبت رسیده است که به این شهروندان اطلاع رسانی شده تا جهت انجام واکسیناسیون در یکی از مراکز بهداشت چناران، گلبهار و گلمکان حضور یابند. دیگر شهروندان بالای ۸۰ سال که نامشان در سامانه ما موجود نبوده، می‌توانند با در دست داشتن کارت شناسایی به یکی از مراکز مراجعه نموده و از واکسیناسیون بهره مند شوند.


بیشتر بخوانید: آغاز واکسیناسیون کرونا در ایران با فرمان ریاست جمهوری


مظفری با بیان اینکه واکسیناسیون در دو نوبت صبح و عصر انجام می‌شود گفت: در دو روز گذشته ۳۰۰ دوز و امروز نیز ۱۳۰۰ دوز واکسن جهت تزریق در شهرستان‌های چناران و گلبهار دریافت شده است و خوشبختانه مشکلی در خصوص تامین واکسن مورد نیاز شهروندان نداریم. تزریق این نوع واکسن به صورت یک مرحله‌ای است.

وی افزود: از آن‌جایی که در مراحل بعدی واکسیناسیون با توجه به کاهش سن، با افزایش جمعیت متقاضیان واکسیناسیون روبرو خواهیم بود، درنظر داریم مراکز بزرگتری مانند سالن‌های ورزشی را برای امر واکسیناسیون مشخص کنیم که به زودی طی جلساتی که با فرمانداران چناران و گلبهار برگزار خواهد شد، در این خصوص تصمیم گیری می‌شود.


کلام تازه را در اینستاگرام دنبال کنید


رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران ضمن آرزوی سلامتی برای تمام شهروندان بیان کرد: گام به گام با برنامه زمان‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، واکسیناسیون در شهرستان‌های چناران و گلبهار انجام خواهد شد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند