۹۴دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز در گلبهار کشف شد

۹۴دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیر مجاز در گلبهار کشف شد

کلام تازه | دادستان عمومی و انقلاب گلبهار از کشف و ضبط ۹۴ دستگاه استخراج‌گر ارز دیجیتال غیرمجاز در حوزه قضایی شهرستان گلبهار خبر داد.

خلیل‌اله برزنونی در تشریح این خبر افزود: ماموران انتظامی کلانتری ۱۴ گلبهار با همکاری مأمورین اداره برق این شهرستان، موفق به شناسایی مکانی در اطراف شهر گلبهار شدند که در این محل اقدام به راه‌اندازی مرکز استخراج ارز دیجیتال یا بیت کوین کرده بودند.

او در ادامه گفت: با توجه به روی‌آوردن افراد سودجو و فرصت طلب در استفاده از برق ارزان قیمت و یارانه‌ای واحدهای صنعتی و یا کشاورزی برای استخراج ارزهای دیجیتال، به منظور صیانت از حقوق عامه و جلوگیری از سوءاستفاده از بیت‌المال، سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروی‌انتظامی شناسایی و برخورد با این‌گونه مجرمان را در دستور کار جدی قرار داده‌اند.


بیشتر بخوانید: روشنگری به ادعاهای یک شرکت خیالی در حوزه ارزهای دیجیتال


استخراج هر واحد بیت کوین، تقریباً ۷۲ هزار کیلو‌ وات معادل مصرف برق ۲۴ واحد مسکونی در طول یک‌سال می‌باشد.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این بااستفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آن‌ها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال یا پول مجازی از جمله بیت‌کوین از یک‌سال گذشته در کشور رو به گسترش است اما بار مصرف بسیار بالای برق آن می‌تواند در روزهای اوج مصرف منجر به تخریب شبکه و خاموشی شود.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


دادستان عمومی و انقلاب گلبهار به متخلفان و مجرمان این حوزه هشدار داد: دستگاه قضایی با رصد دقیق و جدی اطلاعات با متخلفان و سودجویان و مجرمان این حوزه با قاطعیت برخورد کرده و ضروریست مردم با آگاهی کامل از هر گونه فعالیت غیرمجاز در زمینه ماینینگ و حتی خرید و فروش ارز دیجیتال از مجاری غیرقانونی خودداری کنند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند