یکی از اهداف و سیاست‌های اقتصادی مقاومتی استفاده از ظرفیت روستاها می‌باشد

کلام تازه | بخشدار مرکزی چناران گفت: یکی از اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت‌های روستا برای رشد اقتصادی و مهاجرت معکوس می‌باشد. هم‌چنین با معرفی جاذبه‌های روستا قادر به رشد و توسعه در روستا و اشتغال‌زایی آن خواهیم بود.

بخشدار مرکزی چناران گفت: یکی از اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، استفاده از ظرفیت‌های روستا برای رشد اقتصادی و مهاجرت معکوس می‌باشد. هم‌چنین با معرفی جاذبه‌های روستا قادر به رشد و توسعه در روستا و اشتغال‌زایی آن خواهیم بود.

محمد غفران در نشست هم‌اندیشی اجرای طرح توانمندسازی روستا‌های هدف گردش‌گری چناران که روزگذشته با حضور دهیاران روستاهای اخلمد، بقمچ، آبگاهی، گاه، موچنان، سیدآباد و… در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار شد خاطرنشان کرد: دهیاران باید در شناسایی ظرفیت‌ها، اعلام طرح‌ها، جذب سرمایه‌گذاران، تثبیت‌سکونت‌گا‌‌ه‌ها و ایجاد مراکز اقامتی با حفظ محیط‌زیست به ماندگاری مسافر کمک نمایند.

هم‌چنین در این نشست رئیس اداره میراث فرهنگی، گردش‌گری صنایع دستی چناران با اشاره به وجود آثار شاخص میراث فرهنگی در این شهرستان گفت: سهم شهرستان با توجه به تردد بیش از ۱۲ میلیون مسافر و گردش‌گر در شرایط عادی، توقف ۴  میلیون نفر مسافر می‌باشد که با افزایش ماندگاری مسافر و معرفی  قابلیت‌ها و پتانسیل‌های گردش‌گری در سطح شهرستان و احداث مرکز اقامتی خواهیم توانست نقش به‌سزایی  در ماندگاری مسافر و ایجاد اشتغال ایفا کنیم.محمد طاهریان مقدم در پایان بندی جملات خویش، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه گردش‌گری تصریح کرد: تاکنون موفق به صدور ۲۶ موافقت‌اصولی‌گردش‌گری و ۷ پروانه بهره‌برداری در این شهرستان شده‌ایم.

لازم بذکر است که در این نشست ابتدا دهیاران روستاهای هدف گردش‌گری در خصوص وجود آثار تاریخی و جاذبه‌های گردش‌گری و صنایع دستی روستای تابعه مطالبی را ارائه نمودند سپس وضعیت روستاهای هدف گردش‌گری با هدف توانمندسازی جوامع محلی و ساماندهی روستا‌های مذکور بررسی شد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند