فاضلی حق پناه شهردار گلبهار

گزارش اقدامات شهرداری گلبهار در سه ماهه نخست سال جاری

05:53۰

کلام تازه | شهردار گلبهار به تشریح عملکرد واحد خدمات شهری شهرداری پرداخت و خاطر نشان کرد: این واحد در مجموع با پتانسیل ۴۲ نفر نیروی پاکبان، ۶ نفر نیروی پیک بهداشت، یک دستگاه ماشین جارو، سه دستگاه ماشین حمل زباله، ۲ دستگاه ماشین حمل شاخه و نخاله و ۲ نفر سرکارگر به شهروندان گلبهار خدمات رسانی می‌کنند.

مطلب مرتبط: قسمت اول گفتگوی کلام تازه با شهردار گلبهار

جمع آوری زباله‌ها از سطح شهر

فاضلی حق پناه افزود: روزانه حجم زیادی زباله از سطح شهر جمع‌آوری و تخلیه‌ی زباله‌گاه می‌شود. همچنین روزانه حدود ۸۰۰ هزار مترمربع وماهانه به طور متوسط حدود ۲۵ میلیون مترمربع رفت و روب دستی انجام می‌شود که علاوه بر آن، حدود ۴ میلیون مترمربع و ماهانه حدود ۱۰ میلیون مترمربع رفت و روب بصورت مکانیزه در شهر گلبهار صورت می‌پذیرد و این در حالی است که روزانه حداقل ۳۰ مترمربع و ماهانه حدود ۱۰۰۰ مترمربع شاخه و نخاله از سطح شهر جمع‌آوری می‌گردد.

آمادگی گلبهار در برابر بحران

شهردار گلبهار با تاکید بر این‌که از ابتدای سال ۹۸ جهت آمادگی شرایط بحران و بارندگی حدود ۴۰ کیلومتر تخلیه نهرهای روباز انجام شده است خاطر نشان کرد: با عنایت به فواید مکانیزاسیون خدمات شهری از جمله کاهش آلودگی‌ها وکاهش حیوانات ولگرد که به منظور تهیه غذا به مناطق مسکونی نزدیک می‌شوند ضمن تعمیر و تعویض ۱۵ عدد باکس زباله، حدود ۵۰ عدد باکس دیگر در سطح شهر توزیع گردیده است که طبق برآورد اولیه تعداد ۱۰۰ باکس دیگر باید در سطح شهر جانمایی گردد.

نظم و انضباط شهری

فاضلی حق پناه افزود: به منظور حفظ نظم و انضباط شهری و حفظ بیشتر بهداشت و جلوگیری از خطرات احتمالی با عقد قرارداد با پیمانکار، در حال حاضر مشغول نصب پلت فرم باکس‌های زباله‌ای که پلت فرم ندارندد هستیم که طبق آمار حدود ۱۵۰ عدد پلت فرم باید در سطح شهر نصب شود.


وی افزود : جهت جلوگیری از بیماری‌های واگیر مشترک بین انسان و حیوانات، در خصوص سگ‌های ولگرد با توجه به مصوبات دولت از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ۴۰۰ قلاده سگ ولگرد از سطح شهر زنده‌گیری و به مراکز ذی‌صلاح تحویل داده شده است.

وی تصریح کرد: مراحل بهسازی و قانونی و نیزسیر مراحل اداری در خصوص آماده سازی حمل نخاله به محل جدید به جهت بهره برداری به عنوان نخاله گاه در حال انجام می‌باشد.

شهردار گلبهار با تاکید بر لزوم حمل و نقل ایمن، سریع و مطلوب شهروندان در سفرهای درون شهری از تعمیر و راه‌اندازی ۱۵ دستگاه اتوبوس و اعزام آن به چرخه فعالیت شهری خبر داد و گفت: لایحه‌ای  به شورای محترم اسلامی در جهت متناسب‌سازی بهایِ خدماتِ ناوگان اتوبوس‌رانی ارایه شده و در تلاش هستیم تا با هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط بمنظور پیاده‌سازی سیستم الکترونیکی اخذ بهایِ خدمات ناوگان و حذف جریان وجه نقد خدمات مطلوب‌تری را به شهروندان گلبهاری ارائه دهیم.

پشتیبانی خدمات حمل ونقل درون شهری

وی اضافه کرد: در حال حاضر از تعداد ۵ دستگاه مینی‌بوس جهت پشتیبانی خدمات حمل و نقل درون شهری استفاده و بهره می‌بریم و هماهنگی‌های لازم بمنظور انجام فرآیند به‌سازی ناوگان انجام گرفته و تمرکزمان را  بر تقویتِ بخش نظارت بر عملکرد ناوگان حمل و نقل درون شهری قرار داده‌ایم.

تخصیص سهمیه تاکسی‌رانی

فاضلی‌حق‌پناه با اشاره براین‌که با اتحادیه تاکسی‌رانی‌های کشور در خصوص تخصیص سهمیه تاکسی افزایشی به شهر گلبهار به استعداد ۳۰ دستگاه مکاتبه گردیده است گفت:  برنامه‌ریزی لازم بمنظور توسعه خدمات حمل و نقل عمومی سبک درون شهری، ساماندهی خودروهای مسافربر شخصی در قالب تاکسی موقت شهری و کنترل بر عملکرد ناوگان و انجام کشیک‌های مربوطه صورت گرفته است.

لایحه افزایشِ کرایه تاکسی تلفنی

وی ادامه داد: لایحه افزایشِ کرایه تاکسی‌تلفنی در سال ۹۸ تنظیم و به شورای اسلامی شهر ارائه شده است و  سرکشی و کنترل بر عملکرد دفاتر تاکسی‌تلفنی از طریق گشت مشترک انتظامات واحدِحمل و نقل با همکاری پلیسِ‌راهور شهرستان در حال انجام می‌باشد و به منظور جلوگیری از ترافیک احتمالی، دفاترِ تاکسی‌تلفنی را به تامین پارکینگ جهت توقف و ساماندهی خودروهای تحت پوشش خویش الزام نموده‌ایم.

تشکیل کارگروه حمل و نقل دانش‌آموزی

وی از حضور و تشکیل کارگروه ماده ۱۸ حمل و نقل دانش‌آموزی و توان‌سنجی شرکت‌های حمل و نقل جهت برون‌سپاری ارائه خدمات حمل و نقل سرویس مدارس خبر داد و تصریح کرد: به‌منظور برقراری عدالت اجتماعی و جلوگیری از فشار مضاعف اقتصادی بر روی والدین دانش‌آموزان، لایحه نرخ سرویس‌های حمل و نقل دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ را به شورای اسلامی شهر گلبهار ارائه کردیم.

پیگیری احداث پارکینگ وسایل نقلیه‌ی سنگین

شهردار گلبهار با تاکید بر لزوم احداث پارگینگ وسایلِ نقلیه‌ی سنگین و هدایت خودروهای حوزه‌ی‌بار به آن مکان، در حال پیگیری تخصیص زمین هستیم افزود: برنامه‌ریزی لازم بمنظور طراحی و پیاده‌سازی کاربرگ ترددِکالا در بخش وانت بارها صورت پذیرفته و نظارت وکنترل بر عملکرد ناوگان از طریق گشت مشترک انتظامات در حال انجام می‌باشد.

لینک کوتاه
http://kalametazenews.ir /?p=5157

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند