۱۷ / ۱۲ / ۱۳۹۹
کاهش محسوس قیمت‌ها در بخش‌های مختلف

کاهش محسوس قیمت‌ها در بخش‌های مختلف

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – انسیه سروش | ناصر سخی، مدیریت داخلی کشور را مهم‌ترین عامل در نوسانات قیمت اقلام دانست و ابراز کرد: افزایش نجومی قیمت‌ها هم ناشی از همین سو مدیریت بود، کشورهای بسیاری هستند که در شرایط دشوارتری از ما، مانند جنگ، قرار دارند اما ارزش پول آن‌ها از ارزش پول ملی ما، بیشتر است.

وی ادامه داد: امیدواریم که پس از این، با مدیریت صحیح، همین روند کاهشی در بازار ادامه پیدا کند.

سخی ضمن اشاره به تغییرات نرخ ارز و طلا، خاطر نشان کرد: تاکنون حدود ۱۵ درصد، کاهش قیمت در بازار اتفاق افتاده است که همچنان این سیر نزولی ادامه دارد.

رییس اتاق اصناف شهرستان چناران در رابطه با انجام بازرسی‌های لازم در خصوص اعمال کاهش نرخ در بازار، تصریح کرد: در این رابطه، ما با دو مقوله گرانی و گران فروشی مواجه هستیم که متاسفانه در این مدت، اصناف بیشترین آسیب را از گرانی‌هایی که اتفاق افتاد، دیدند.

سخی افزود: بازرسی‌های مربوط به حوزه اصناف، به طور کامل و از طریق بازرسی اتاق اصناف، بازرسی اتحادیه و بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سرمایه هر کاسب، همان کالایی است که در مغازه خود دارد، ادامه داد: در این مدت، صاحبان کسب و کار هر قلم جنسی را که می‌فروختند برای تهیه مجدد آن مجبور به پرداخت مبلغ بالاتری بودند به نحوی که در بسیاری از موارد، تعداد اقلام موجود در فروشگاه به یک دوم و بعضا به یک سوم کاهش پیدا کرد. این گرانی‌ها مربوط به واحدهای صنفی نیست و بنکداران، توزیع کنندگان و واسطه‌هایی که خارج از شهرستان فعالیت می‌کنند، عامل آن هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند