۲۸ / ۰۲ / ۱۴۰۰

همه دستگاه‌ها کمک کنند تا شاهد رشد و توسعه بیشتر شهر گلبهار باشیم

03:008۰

کلام تازه | امام جمعه گلبهار گفت: امیدواریم ظرف برنامه‌ای سه ساله همه دستگاه‌ها کمک کنند تا شاهد رشد و توسعه بیشتر شهر گلبهار باشیم و مردم اثرات این توسعه را متوجه شوند و بتوانیم شرایط بسیار خوبی را در گلبهار فراهم کنیم که این شهرستان تبدیل به خوش نام‌ترین شهر منطقه شود و هر فردی که بخواهد شهری را برای زندگی انتخاب کند گلبهار جزو اولویت‌هایش باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جواد غلامی در مراسم معارفه سرپرست فرمانداری گلبهار با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: وقتی مسئولی قدرت پیدا می کند۴ امر مهم از جمله اقامه نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر بر روی دوش او باشد.

امام جمعه گلبهار هم‌چنین تصریح کرد: منظور از اقامه نماز در قرآن، حقیقتِ آن است و وقتی که به واقعیت نماز دقت کنیم متوجه خواهیم شد که اگر نماز را در جامعه درست پیاده کنیم تمامی مسائل درست خواهد شد.

غلامی با بیان این‌که اگر مسئولی ۴ مورد ذکر شده را در دستور کار خود قرار دهد بسیاری از مسائل حل خواهد شد ادامه داد: تمامی مشکلات اجتماعی از جمله مشکلات اقتصادی، امنیتی، سیاسی، علم و دانش و تولید در چارچوب همین ۴ مورد قرار گرفته است و اگر این موارد بدرستی و از روی خلوص نیت اجرا شود و در جامعه تحقق پیدا کند مشکلات اجتماعی بهبود پیدا خواهد کرد.

ساخت هزار واحد مسکن در گلبهار

وی ضمن تشکر از همه افرادی که در ساخت شهر گلبهار سهیم بودند گفت: در گلبهار زیست‌گاهِ خوب و جذابی در نقطه خوش آب و هوا برای زندگی ساخته شده است و واقعا از زندگی در این شهر لذت می‌برند زیرا توسعه ساخت و ساز آن، بر مبنای اصول جدید معماری و شهرسازی شکل گرفته است.

 غلامی با اشاره به این‌که برای توسعه شهر گلبهار، شرکت عمران و فرمانداران سابق و سایر مسئولین زحمت کشیده‌اند بیان کرد:گلبهار ظرفیت خوبی برای کشور است و قرار بر این است که هزار واحد مسکونی که ساخت آن ۳ سال به طول می‌انجامد، در این شهر به سرانجام برسد و با  این میانگین، که در هر خانه ۴ نفر مستقر شوند، جمعیت شهر گلبهار به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد و ما در هیچ‌کدام از شهرهای خراسان‌رضوی بالای ۲۵۰ هزار نفر، جمعیت نداریم.

وی هم‌چنین ادامه داد: طبیعی است که در گلبهار مشکلاتی نیز وجود داشته باشد اما با توجه به زحماتی که استاندار، فرماندار و نماینده مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی کشیده‌اند ارتقا گلبهار به شهرستان تحقق پیدا کرد.

استقرار سریع ادارات در گلبهار

غلامی با بیان این‌که توقع داریم استقرار ادارات در گلبهار مثل نیروی انتظامی  با سرعت انجام شود بیان کرد: در حوزه توسعه گلبهار کار بسیار زیاد است و انتظار داریم که ادارات مختلف از جمله جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و سایر ادارات دولتی در این‌جا مستقر شوند.

امام جمعه گلبهار در پایان سخنان خویش از نماینده مجلس، هیئت دولت، استاندار استان و فرماندار چناران که برای شهر گلبهار زحمت کشیدند تقدیر و تشکر کرد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند