تاریخ : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹ 4 شوال 1441 Tuesday, 26 May , 2020
1
دل‌نوشته‌های مسئولین چناران و گلبهار به پاس قدردانی از زحمات شبانه روزی کادر درمان؛

هرچی بگم لایق ایثار تو نیست… (بخش اول)

  • کد خبر : 7777
  • 28 اردیبهشت 1399 - 22:46
هرچی بگم لایق ایثار تو نیست… (بخش اول)
کلام تازه | مسئولین شهرستان چناران در یادداشت هایی جداگانه از زحمات دل‌سوزانه کادر درمانی شهرستان چناران قدردانی کردند.

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | متن یادداشت های مسئولین شهرستان چناران به شرح زیر است:

حسین عباس زاده امامی

منتخب مردم چناران و بینالود در مجلس شورای اسلامی

ای خادمین عشق!
نه قلم را یارای نوشتن است و نه زبان را توان گفتن، ارزش زحماتتان را نمیشود توصیف کرد؛ شمایانی که در غم های دیگران شریکید و آلام خستگان را طبیب، از خویشتنِ خویش گذشته اید و عاشقانه، و بعضا دیرزمانی بدور از عزیزان خود، سلامت جامعه را پاس می دارید. شما فصلی نو در ادبیات رقم زدید و ” مدافعان سلامت” را در ترکیب واژگانی زبان پارسی افزودید و حماسه ای غیر قابل وصف آفریدید. قطعا با توفیق الهی و زحمات و جان فشانی های شما و همکاری های مردم عزیز، کرونا شکست خواهد خورد.به امید آن روز.

حمید انصاری | فرماندار شهرستان چناران

حمید انصاری فرماندار شهرستان چناران

نمی‌دانم کدامین جمله را برای توصیف تلاش‌ها وجان‌فشانی‌های صادقانه شما انسان‌هایی از جنس بلور، از خود گذشته و مهربان در روزگاری که بیماری کووید ۱۹ آسمان شهر و سرزمین عزیزمان ایران را ابری نمود و شرایط زندگی را برای همه سخت و برای شما سخت‌تر نمود بکار برم. اما بر خود لازم می‌دانم تا از کلیه کادرِ درمان، به ویژه پزشکان و پرستاران که جبهه درمان را خالی نکرده و بی‌وقفه به درمان هموطنان عزیزمان شتافتند تشکر و سپاس‌گزاری نموده و روزهای شاد و آسمانی بی‌غبار را برای همه این بزرگواران آرزو نمایم. دست مریزاد.

حجت الاسلام غلامی | امام جمعه گلبهار

هوالشافی
خداوند مجاهدان را بر غیر مجاهدان برتری داده است و اجر عظیمی به آن‌ها می‌دهد. (نساء۹۵)
مدافعان سلامت و شجاعان عرصه جهاد و مبارزه با ویروس کرونا که با جان‌فشانی و از خود گذشتگی، خود و خانواده خود را به خطر انداخته‌اند تا از سلامت هم‌نوعان و هم‌وطنان خود حفاظت و پاسداری کنند، اعم از پزشکان و پرستاران و کادر درمان و خدمات و گروه‌های جهادی به ویژه بسیج، همگی امروز مجاهدانی هستند که من در مقابل آنان تعظیم می‌کنم و به قلب بزرگ‌شان درود می‌فرستم. مردم عزیز ما باید همیشه فداکاری‌های این عزیزان را به یاد داشته باشند و بدانند که آن‌ها هم در زندگی علائقی دارند که از آن‌ها گذشتند و خود را وقف مردم سرزمین‌شان کردند و برای رضای خدا و آرمان‌های الهی و انسانی با تمام قدرت به میدان آمدند . قدردان همه آن‌ها هستیم و برای سلامتی و موفقیت‌شان دعا می‌کنیم. و خطاب به آن‌ها این‌گونه عرض می‌کنیم :
همیشه بر سر ما تاج عزتید شما
مدافعانِ غیورِ سلامتید شما
همین که خادم مردم شدید مدت‌هاست
برای ما همه در اوج شوکتید شما
در این زمانه که هر کس به فکر خود بوده
نماد غیرت و کوه شهامتید شما
شدید یاور و غمخوار حال بیماران
به درس حضرت زینب روایتید شما

حسین سپهری | رئیس شورای اسلامی شهر چناران

حسین سپهری رئیس شورای شهر چناران

سلام بر تو ای فرشته ای که جهان را خیره اعتقاد دینی و انسانی خویش نموده ای ، تو که با ایثارگری و پرستاری شبانه روزی خود ، خستگی را خسته نموده ای؛ بدان که پیامبر مهربانی (ص) فرموده اند: کسی که برای برآوردن نیاز بیماری تلاش کند، خواه نیاز او برآورده شود یا نه، همانند روزی که از مادر متولد شده است از گناهان ‏پاک می‌گردد.
پس بر خود ببال و افتخار کن.
سلامت و سربلند باشید انشاالله

هادی بارویی | شهردار چناران

تقدیم به فرشته‌های سپید
امروز می‌خواهم تمام تابلو نقاشی‌ام را فقط با مداد سفید بیارایم!
سفید به رنگ عشق!
به رنگ ایثار!
به رنگ دم مسیحایی!
به رنگ نور!
به رنگ امید !
و به رنگ زندگی !!
تورا اینطور می‌شناختم که وقتی همه می‌رفتند، تو فرشته سپید شب می‌آمدی
و پروانه‌وار تاریکی رنج و محنت و آلام دردمندان را به سپیدی صبح و سلامت می‌رساندی!
ولی این‌بار سایه تاریکی شب کور روزمان را سیاه کرد!
و تو آمدی!
و نرفتی!
هم شب ماندی و هم روز!
چرخیدی و چرخیدی به دور درماندگان بی‌کس!
مخمل بال‌هایت ریخت و نفست به تلاطم افتاد!
ولی تو ماندی !!
شبِ کور رنگ نحس سیاهش را به صورت سفید تو هم کشاند !
ولی تو ماندی !!!
بال‌هایت شکست!! ولی تو ماندی و ماندی!!
تا زمین و زمان را متحیر خودت کردی
و آنقدر ماندی که بال‌های سپیدت از نو رویید و دوباره پرکشیدی! چرخیدی و چرخیدی و چشمان‌مان را پر از نور کردی دل‌مان را روشن.
و تعبیرِ امن یجیب بعد از نماز و اسباب قبولی نذر چشمان منتظر شدی!!
و تو برای همیشه فرشته سپید من خواهی ماند!

مهدی جانعلی زاده | رئیس شورای اسلامی شهر گلبهار

جانعلی زاده رئیس شورای شهر گلبهار

شما خوبان، روح و جان بیماران را با عشق و اشتیاق، التیام می‌بخشید.
کشور ما سرزمین مردان و زنان با غیرت و با شرفی است که چشم‌های بینا و گوش‌های شنوا بر آن تعظیم و اعتراف دارند. این مردمانِ بزرگ همواره در راه ارزش‌های الهی و انسانی پیش‌تاز بوده و هستند. همواره در راه دفاع از دین و میهن، عالمانه و شجاعانه، جان‌فشانی و پاسداری می‌نمایند و امروز در راه دفاع از روح و جان انسان و هموطن زبانزد دیگران‌ند. این صفات کریمه انسانی بخاطر فرهنگی قوی و آمیخته با دین الهی است. اهمیت حوزه سلامت در احادیث و روایات به کرات آمده است. به عنوان مثال آن وقت که پیامبر عظیم الشان اسلام می‌فرمایند: “کسی که یک‌روز و یک‌شب پرستاری بیماری را به عهده گیرد خداوند او را با ابراهیم خلیل علیه‌السلام محشور می‌کند”. برخی علما و بزرگان هم‌چون امام خمینی (ره) حتی شغل پرستاری و طبابت را عبادت نیز خوانده‌اند. حافظ این اسطوره شعر و ادب پارسی دراین باره می‌فرماید: “فاتحه‌ای چو آمدی بر سر خفته‌ای بخوان *** لب بگشا که می‌دهد لعل لبت به مرده جان”.

لذا توجه ویژه بزرگان دین و ادب به موضوع پرستاری و پزشکی، حاکی از اهمیت و شرافت این شغل‌ها دارد. پزشکان و پرستاران نزد طبیب عالم ارزشمندند و همواره در نظر مردمان محبوبند. پرستاری یعنی الگوی حلم و بردباری در این روزهای سخت و ناچاری. شما مدافعان و عاشقان حریم سلامت و عزیزان حوزه طبابت در آخرین لحظات سال گذشته و با شروع سال جدید که انصافا روزهایی سخت و استثنایی بود تلاش‌های مجاهدانه و طاقت‌فرسایی داشتید. از این‌که شما خوبان، روح و جان بیماران را با عشق و اشتیاق التیام می‌بخشید و همواره آنان را تیمار می‌نمایید به مصداق حدیث شریف “من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق” از زحمات شما پرستاران و پزشکان میهن عزیزمان ایران اسلامی تقدیر و تشکر می‌نمایم. به امید به‌روزی برای تمامی هموطنان علی‌الخصوص مجاهدان فی سبیل الله، پزشکان و پرستاران این زمان.

سید ابوالفضل فاضلی حق پناه | شهردار گلبهار

فاضلی حق پناه شهردار گلبهار

از همان روزی که دم مسیحایی امام خمینی (ره)، گل‌واژه مقدس بسیج را زینتبخش نام یاران مخلص و باصفای خود نمود، تا امروز و فردای همه انقلا‌ب‌ها و نهضت‌های جهان، نام مبارک بسیج و بسیجی، “ایمان، اخلاص، ایثار و بصیرت” را تداعی کرده و خواهد کرد. رحمت و سلام پروردگار متعال بر بسیجیان و همه مجاهدانی که پیروی از حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را در ورطه عمل، به شایستگی معنی بخشیدند.
بدینوسیله از حضور جهادگرانه و همراهی شما عزیزان در میدان سخت مبارزه با بیماری خطرناک کرونا که نشان از تعهد و پایمردی شجاعانه و فداکاری انسان دوستانه می‌باشد تقدیر و از درگاه احدیت، سلامتی، پیروزی و سرافرازی را در سایه سار الطاف کریمانه امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مسالت داشته و برایتان بهترین‌ها را آرزومندیم.

لینک کوتاه : http://kalametazenews.ir/?p=7777

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.