هدف از شورای دانش‌آموزی، آموزش مهارت‌های زندگی برای ساختن جامعه ای ایده آل است

هدف از شورای دانش‌آموزی، آموزش مهارت‌های زندگی است

کلام تازه | مدیر آموزش و پرورش چناران گفت: هدف از مجلس شورای دانش آموزی آموزش مهارت های زندگی برای ساختن جامعه ای ایده آل است که در آن شهروندان خوب شهر خوب را می سازند.

به گزارش کلام تازه، امروز اولین نشست مجلس دانش آموزی شهرستان چناران در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش چناران برگزار گردید.


بیشتر بخوانید: تهیه اطلس نقاط خطرساز مسیل‌های طرقبه-شاندیز


مدیر آموزش و پرورش چناران گفت: مجلس دانش آموزی به عنوان بازوان پر توان آموزش و پرورش باید به دنبال ارائه راهکارهای کاربردی و کلیدی و همچنین ارتقای فعالیتهای شاخص ساز در حوزه های مختلف آموزش و پرورش باشد.

علی شمشادی ادامه داد: هدف از مجلس شورای دانش آموزی آموزش مهارت های زندگی برای ساختن جامعه ای ایده آل است که در آن شهروندان خوب شهر خوب را می سازند.

تمرین مطالبه‌گری

وی تبیین کرد: شما بایستی تمرین مطالبه گری کنید و به دنبال احقاق حقوق خود به عنوان یک دانش آموز و شهروند جوان و نوجوان از نهاد های دولتی و غیر دولتی باشید.

شمشادی اظهار کرد: مجلس دانش آموزی تمرینی برای حضور در مسئولیت های بزرگتر جامعه است. ترویج فرهنگ گفتگو بین دانش آموز ها و بهره‌گیری از نظرات دانش آموزان در اصلاح قوانین و مقررات و طرح و برنامه های مرتبط با آنها، آشنا کردن دانش آموزها با مقوله فرهنگی اجتماعی سیاسی و اقتصادی یا همان داخلی و خارجی از اهداف مجلس دانش آموزی است.

تمرین ایفای نقش مسئولیت اجتماعی

در پایان صابری معاون پرورشی آموزش و پرورش چناران ضمن تاکید بر استمرار فعالیت مجلس دانش آموزی شهرستان اظهار امیدواری نمود مجلس دانش آموزی بتواند انگیزه‌های بیشتری به سایر دانش آموزان برای ایفای نقش مسوولیت اجتماعی خود ببخشد.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


منتخبین دانش آموزان نیز با بیان مشکلات آموزش فضای مجازی و موانع در سر راه تحصیل و ارائه پیشنهادات و انتقادات با مدیر آموزش و پرورش گفتگو کردند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند