نیاز به خون و فرآورده‌های خونی در استان

کلام تازه | سرپرست انتقال خون استان خراسان رضوی گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های خونی نیاز مستمر بیماران است که با اوج‌گیری کرونا این نیاز نیز به شدت افزایش یافته است، بنابراین از شهروندان درخواست می‌کنیم در امر خداپسندانه اهدای خون و اهدای پلاسما مشارکت پررنگ‌تری همانند قبل داشته باشند و مطمئن باشند که همه پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های اهدای خون رعایت می‌شود.

به گزارش کلام تازه، سرپرست انتقال خون استان اعلام کرد: مردم جامعه ما همواره در امور خیریه و ایثارگرانه داوطلب بوده و حضور داشته‌اند و در زمینه اهدای خون نیزمشارکت آنها بسیار موثر و مهم بوده و این همراهی قابل تقدیر است تا آنجا که باعث افزایش رشد ۹ درصدی در استان را در طرح نذر خون فاطمی را شاهد بوده ایم .


بیشتر بخوانید: آغاز فعالیت پایگاه اهدای خون کاشمر همزمان با دهه فجر


بنا به این گزارش از شهادت تا ولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) و با اجرای کمپین نذر خون فاطمی تعداد اهداکنندگان خون نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹ درصد افزایش داشته است . تعداد داوطلبان ۸۶۸۹ نفر و اهداکنندگان خون استان ۶۷۱۳ نفر بوده که از این تعداد ، اهداکنندگان مستمر ۳۶۳۷ نفر را شامل شده اند.

کاهش ذخایر خونی در استان

سرپرست انتقال خون استان با اعلام این مطلب افزود: اکنون ذخایر خونی در استان خراسان رضوی رو به کاهش است و در بخش ذخایر خونی و فرآورده های آن به شدت کمبودهایی احساس می شود لذا از همه مردم و اهداکنندگان عزیز تقاضا داریم با اهدای خون خود جان بیماران را که اکنون در بیمارستانها بستری هستند نجات دهند.

عبداله سبحانی ادامه داد : نیاز به خون و فراورده‌های خونی نیاز مستمر بیماران است که با اوج‌گیری کرونا این نیاز نیز به شدت افزایش یافته است، بنابراین از شهروندان درخواست می‌کنیم در امر خداپسندانه اهدای خون و اهدای پلاسما مشارکت پررنگ‌تری همانند قبل داشته باشند و مطمئن باشند که همه پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های اهدای خون رعایت می‌شود.

نیاز به تمام گروه‌های خونی

شایان ذکر است خراسان رضوی پس از استان‌های تهران و فارس رتبه سوم کشور را از نظر تولید خون دارد و تامین خون ۶۱ بیمارستان استان را عهده دار است.۱۳ پایگاه اهدای خون در خراسان رضوی فعال است که ۶ پایگاه از این تعداد در مشهد و بقیه در سایر شهرستانهای استان دایر هستند.


کانال خبری کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


سرپرست انتقال خون خراسان رضوی ضمن تشکر مجدد از مشارکت ارزنده آقایان و بانوان استان در تامین ذخایر خونی استان و پوزش از داوطلبانی که بدلیل محدودیت امکانات موجود موفق به اهدای خون در این ماه نگردیده‌اند، تاکید کرد که ذخایر خونی استان کماکان با کاهش قابل توجه همراه است و نیاز به همه گروه‌های خونی وجود دارد.

اهداکنندگان محترم می تواند از طریق ثبت نام اینترنتی به ادرس nobatdehi.ibto.ir به یاری بیماران نیازمند اهتمام ورزند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند