نگران ارسال پیامک‌های تخلف تردد بین محورهای مشهد – گلبهار – چناران نباشید

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – مهناز اصغری | از ابتدای آذرماه با توجه به قرمز بودن بیش از ۶۵ درصد شهرهای استان از نظر شیوع ویروس کرونا، طرح منع ورود خودروهای غیر بومی و خروج خودروهای بومی در همه شهرهای استان اجرا شد که اعمال قانون برای این خودروها در شهرهای دارای وضعیت قرمز جریمه ۱۰ میلیون ریالی و در سایر شهرها، جریمه پنج میلیون ریالی به همراه داشت.

بخشی از پیگیری‌های قبلی در خصوص تردد در محورهای مشهد – گلبهار – چناران

روز قبل از اعمال این قانون (۳۰آبان)، با توجه به تماسهای مکرر همشهریان در چناران و گلبهار و نیاز به دسترسی به مشهد با توجه به شرایط این دوشهر، به سراغ سرهنگ هادی امیدوار، رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان رفتبم و در خصوص جرائم تردد بین محورهای چناران، گلبهار و مشهد پیگیری کردیم.

امیدوار در گفتگو با «کلام تازه» اظهار کرد: هیچ ایستگاه کنترلی میان مشهد، گلبهار و چناران نخواهیم داشت و اولین گیت کنترلی بعد از چناران خواهد بود. با این کار، عملا تردد خودروهای بین شهری در این محدوده بدون جریمه خواهد بود و محدودیتی برای تردد خودروها در محورهای چناران، گلبهار و مشهد وجود ندارد.

پس از این گفتگو، از روز گذشته تا کنون تعدادی از شهروندان و مخاطبان با ارسال پیام و گلایه به «کلام تازه» رجوع کردند و از دریافت پیامکی از سمت راهور ناجا خبر دادند که تردد آنها را در این محور غیر مجاز و تخلف محسوب کرده است.

پیگیری «کلام تازه» در خصوص پیامک تخلف تردد در محورهای مشهد – گلبهار – چناران

با توجه به این موضوع مجددا به سراغ رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان رفتیم.

سرهنگ هادی امیدوار در خصوص پیامک‌های تردد در بین محور مشهد – گلبهار – چناران در گفتگو با «کلام تازه» بیان کرد: سامانه‌های ارسال پیام یکپارچه است و پیامک‌های ارسالی توسط سامانه‌ها ارسال می شود؛ اما در اسرع وقت حذف و اصلاح خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما خودمان نگران مردم هستیم که اجحافی در حق آنها صورت نگیرد و در این خصوص، اعمال قانون جریمه (مطابق گفته قبلی) از قبل از شهر چناران لحاظ می‌گردد.

همچنین حمید انصاری، فرماندار چناران بیان کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده با پلیس راه، و به‌منظور رفاه حال آندسته از مردم گلبهار که مجبور به تردد به مشهد مقدس در این ایام هستند مقرر گردید کسانی که با پلاک غیربومی در محور چناران- گلبهار- مشهد و یابلعکس تردد کرده و جریمه محدودیت تردد برای آنها لحاظ شده است، پس از پایان دوره محدودیت تردد کرونایی، با در دست داشتن مدارک سکونت به مراجع ذی‌صلاح مراجعه کنند تا جریمه لحاظ شده، در مدت محدودیت تردد برای آنها منظور نگردد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند