نماز جمعه ۳۰آبان در خراسان رضوی اقامه نمی‌شود

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | حجت الاسلام محمدحسین ایزدی صبح امروز (۲۹آبان) با اشاره به سابقه اقامه نماز جمعه در هفته‌های گذشته در استان خراسان رضوی بیان کرد: طی هفته‌های گذشته نماز جمعه روز دوم آبان در ۱۷ پایگاه، در نهم و شانزدهم آبان در ۲۲ پایگاه و در روز بیست و سوم آبان فقط در پنج پایگاه از مجموع ۵۳ پایگاه این استان اقامه شد.

وی افزود: نماز جمعه روز ۳۰ آبان با توجه به شرایط ایجاد شده بر اثر کرونا در هیچ یک از ۵۳ پایگاه نماز جمعه استان برگزار نخواهد شد.

شایان ذکر است با توجه به خبر فوق، نماز جمعه، فردا (۳۰آبان) در چناران، گلبهار و گلمکان نیز اقامه نمی‌شود.

نوسان‌های یک ساله اقامه نماز جمعه در استان خراسان رضوی

در پی شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، نمازجمعه در خراسان رضوی از نهم اسفند ماه پارسال به طور موقت تعطیل شد و به مدت سه ماه در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد. اما از ۱۷ اردیبهشت ماه سال جاری در پی مهار نسبی ویروس کرونا و روند تدریجی بهبود شرایط، به تدریج برگزاری نماز جمعه در نقاط مختلف خراسان رضوی از سر گرفته شد که تاکنون با نوسانهایی در کاهش یا افزایش شهرهای مجاز به اقامه آن، ادامه یافته است.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت۴۸۰ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۹۴۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند