نشست مشورتی دستگاه‌های اجرایی جهت رفع مشکلات مسکن مهر/ گره ‌خوردن تار و پود مشکلات مسکن مهر

کلام تازه | فرماندار چناران گفت: با توجه به گذشت بیش از ۱۲ سال از احداث واحد‌های مسکن مهر و وجود برخی از مشکلات در رابطه با احداث و محوطه‌سازی آن، طی جلسه‌ای مسائل و مشکلات از نزدیک بررسی و دسته‌بندی شد، هم‌چنین یک بازدید میدانی از محل مسکن‌ مهر چناران صورت گرفت.

حمیدانصاری بیان کرد: با توجه به گذشت بیش از ۱۲ سال از احداث واحد‌های مسکن مهر و وجود برخی از مشکلات در رابطه با احداث و محوطه‌سازی آن، جلسه‌ای با حضور امامی نماینده مردم چناران، گلبهار و بینالود در مجلس شورای اسلامی، معاونت هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، نماینده راه و شهرسازی استان، نماینده شهردار، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت تعاونی مهر ۳، نظام مهندسی در محل دفتر فرماندار شهرستان چناران، برگزار گردید.

انصاری افزود: در این جلسه مسائل و مشکلات از نزدیک بررسی و دسته‌بندی شد، هم‌چنین یک بازدید میدانی از محل مسکن‌ مهر چناران صورت گرفت. شرکت‌های تعاونی و سه‌جانبه هر کدام مسائل و مشکلات خود را دارند و خوشبختانه یا متاسفانه محوطه‌سازی این واحد‌ها مانده است.

وی ادامه داد: دستور‌العمل‌ها مبنی بر این بود که، محوطه‌سازی‌ها و فضای سبز باید توسط خود اعضا یعنی شرکت تعاونی مدریت شود، که با‌توجه به گذشت زمان، تغییرات مدیریتی، پول‌هایی که جمع‌آوری شده و افزایش نرخ ارز این اقدام صورت نگرفته است.


بیشتر بخوانید: مطالبات خاک‌گرفته‌ی مردم؛ بر دیوار بی‌توجهی مسئولین


فرماندار چناران با بیان این‌که (( اکنون مشکلاتی را در رابطه با بحث مسکن‌هایی که تمام شده است داریم )) تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم تا مشکلاتی مانند عدم آسفالت معابر، پارک، مدرسه، مسجد و بسیاری از خدمات عمومی که باید در حاشیه پیرامونی مسکن مهر انجام می‌شده را حل کنیم.

دستگاه قضایی باید به بحث مسکن مهر ورد پیدا کند

وی اظهار می‌کند: برخی از مساکن مهر نیز گره خورده و سازمان نظام مهندسی آن‌ها را تایید نمی‌کند و حتی شاید مشکلاتی بدتر از این برای آن واحد‌ها ایجاد شود ومشکلاتی است که باید حوزه قضایی به آن ورود پیدا کند و به تخلفات احتمالی شرکت‌های تعاونی، پیمانکاران و ناظران رسیدگی نماید‌ و بتوانیم مسکن مهر را به پایان برسانیم.

حمید انصاری عنوان کرد: طی توافقاتی که در این جلسه انجام شد، باید تلاش شود تا مشکلات پیش‌روی مسکن مهر در شهرستان به طور کامل مرتفع گردد.سپس مقرر شد موضوع حقوقی شده و ظرف یکماه به فرمانداری اعلام شود، تا ما بتوانیم مشکلاتی ناشی از عمل نکردن برخی افراد به تعهداتشان که ناشی از عدم همراهی مردم، تورمی که به کشور وارد شده و سایر مشکلاتی که در این ۱۲ سال دست‌به دست یکدیگر داده‌اند را سامان دهیم.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


فرماندار چناران خاطر‌نشان کرد: ما می‌خواهیم تعاونی را مجبور به انجام آسفالت کنیم، اما می‌بینیم که برخی اعضا هزینه خود را پرداخت نکرده‌اند و بعد از آن با بحث تورم روبرو شده و آسفالت گران شده است. اگر بخواهیم شهرداری را مجبور کنیم می‌بینیم که این اقدام جزو شرح وظایف شهرداری نیست و وقتی که زمین وارد عرصه شهری شده، توافق آن بوده تا شرکت تعاونی نسبت به اجرای آسفالت اقدام کند، اما اکنون نمی‌توان روی هیچ‌یک از آنان فشار آورد.

حمید انصاری در پایان سخنان خود تبیین کرد: حدود ۵۰ تا ۶۰ واحد وجود دارند که دچار مشکلات ساختاری و ابنیه‌ای هستند که این مشکلات باید حل شوند که طبق گفته سازمان نظام مهندسی شهرستان به هیچ عنوان تایید نمی‌شوند و قابل حل نیستند.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند