تلاش نشریه کلام تازه؛ ارتقاء مسئولیت‌های اجتماعی

10:59۰

کلام تازه | مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماه‌نامه کلام تازه گفت: کادر درمان از زمان شیوع ویروس کرونا با جان و دل برای سلامتی مردم تلاش کرده‌اند به همین دلیل نشریه کلام تازه با توجه به رسالتی که دارد، سعی کرده تا در این مدت ارتقاء مسولیت‌های اجتماعی را مد‌نظر قرار دهد.

مجتبی جعفری در جلسه‌ای که دیروز در محل نشریه کلام تازه با موضوع تقدیر از برندگان مسابقه دل نوشته‌ای برای  تشکر از کادر درمان برگزار شد بیان کرد: ما پیش از این هم مسابقه‌ای با نام “همسایه خوب”  برگزار کردیم، تا بتوانیم همسایه‌نشینی و روابط بین همسایه‌ها را در شهرستان بهبود ببخشیم، هفته گذشته به دلیل این‌که روز پرستار مصادف بود با شب یلدا و نیاز بود تا مردم پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و به ‌جهت تقدیر از زحمات کادر درمان، یک مسابقه در فضای اینستاگرامی نشریه کلام تازه برگزار کردیم.


بیشتر بخوانید: برندگان مسابقه همسایه خوب، جوایز خود را دریافت کردند


وی ادامه داد: هدف از برگزاری این مسابقه آن بود تا مردم دل‌نوشته‌های خود را نسبت به مقام پرستار و کادر درمان برای ما ارسال کنند و با توجه به این‌که فضای اینستاگرام بیشتر محوریت فیلم و عکس دارد، باز هم با استقبال خوبی مواجه شد که از میان شرکت کنندگان، هفت نفر به انتخاب مخاطبان کلام تازه برگزیده شدند که از آنان تشکر می‌کنیم و امروز در خدمت‌شان هستیم تا از آنان تقدیر به عمل آوریم.

جعفری در پایان سخنان خود تاکید کرد: شایان ذکر است که دل‌نوشته‌هایی که در طول این مسابقه برای ما ارسال شد، از طریق فضای اینستاگرامی به نظر‌سنجی گذاشته شد، که ۳۵ مورد از آن‌ها را در قالب یک تابلو آماده کرده‌ایم تا به سه واحد درمانی در چناران و گلبهار اهدا کنیم.

تقدیر رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چناران از ماهنامه کلام‌ تازه

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چناران در ادامه گفت: نشریه ” کلام تازه ” در یک سالی که شروع به فعالیت کرده پیشرفت خوبی داشته است، به طوری که توانست رتبه سوم ماهنامه‌های عمومی استان را در بین ماهنامه‌هایی که ضریب کیفی آن‌ها در سامانه جامع نشریات کشور اعلام شده، کسب کند و با ضریب کیفی ۵۴ که تا به حال در شهرستان اتفاق نیفتاده بود بالاتر از شهرآرا قرار گیرد.

امیریکتا افزود: ما در حال حاضر پنج نشریه محلی در شهرستان داریم که یکی از آن‌ها غیرفعال است، “کلام تازه”، “سپهر چناران”، “افق گلبهار” و “چناران ما” که برنامه‌های دو نشریه کلام تازه و سپهر چناران منظم‌تر است.

وی بیان کرد: اقداماتی که نشریه کلام تازه در زمینه آسیب‌های اجتماعی انجام داده که رسالت مطبوعات نیز هست و هم‌چنین میزگردهایی تخصصی که با حضور برخی از صاحب‌نظران در خصوص بعضی از مشکلات ملموس جامعه و راه‌گشایی از اتفاقاتی که در شهر رخ می‌‌دهد، قابل تقدیر و تشکر است.


بیشتر بخوانید: آیین تکریم مقام والای پرستاران برگزار شد / اهدای جوایز برندگان مسابقه «یلدای همدلی»


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان چناران اظهار کرد: ما از مسابقاتی که این نشریه به صورت مشارکتی برگزار کرده استقبال کردیم و در کنار آن‌ها خواهیم بود و باید با سایر نشریات نیز همکاری داشته باشیم. حرکت خود‌جوش کوچکی که امروز از طرف جامعه رسانه‌ای برای تقدیر از مدافعان سلامت انجام شد بسیار ستودنی است و جای تقدیر دارد.

کلام تازه ماهنامه‌ای خوش‌رنگ و لعاب، خوش‌کار و خوش فرهنگ

سخنران بعدی این مراسم فرماندار چناران بود که با تجلیل از اقدامات ماهنامه کلام تازه گفت: کلام تازه یکی از ماهنامه‌ها و مطبوعات خوش رنگ و لعاب، خوش‌کار و خوش فرهنگ و امروزی است که سیاق نوشتاری آن مورد پذیرش آحاد جامعه و جوانان قرار گرفته.

حمید انصاری ادامه داد: با‌توجه به این‌که وجود فضای مجازی و اخبار و اطلاعاتی که در آن رد‌ و‌بدل می‌شود باعث شده تا روزنامه‌ها و ماهنامه‌ها کارایی خود را از دست بدهند، کلام تازه توانسته کاری بکند تا برخلاف این‌که فضای مجازی در حال کمرنگ کردن حوزه نوشتاری است، جایگاه خود را در سطح شهرستان و حتی استان حفظ کند. پشت سر گذاشتن شهرآرا با آن پشتوانه مالی وحشتناکی که از سوی شهرداری دارد نشان دهنده زحمات فراوان است و بنده از آقای جعفری و تیم تحریریه ایشان تشکر می‌کنم.

فرماندار شهرستان چناران: کلام تازه توانسته کاری بکند تا برخلاف این‌که فضای مجازی در حال کمرنگ کردن حوزه نوشتاری است، جایگاه خود را در سطح شهرستان و حتی استان حفظ کند.

وی با بیان این‌که “رویکرد خوبی که نشریه کلام تازه دارد، رویکرد همراهی است” تصریح کرد: متاسفانه در جامعه مطبوعاتی و هم‌چنین صدا و سیما باب شده است تا به دنبال مطالب جنجالی، تنش‌زا و حاشیه‌دار بروند تا بتوانند جامعه هدف خود را جلب کنند که کار پسندیده‌ای نیست، این اقدامات شاید در کوتاه‌مدت جواب دهد اما در بلند‌مدت مردم از این موضوع استقبال نمی‌کنند که خوشبختانه کلام تازه این رویکرد را ندارد. نشریه کلام تازه بحث‌های فرهنگی را پیگیری کرده، اقدامات این مجموعه در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی قابل تقدیر است.

فرماندار چناران خاطر نشان کرد: جامعه پزشکی و پرستاری در این مدت دچار مشکلات جسمی و روحی فروانی شده‌اند و فاجعه‌ای که در دنیا رخ داده که باعث مرگ ومیر و معلولیت بسیاری از افراد جامعه ما شده است در روح آنان اثر می‌گذارد که جا دارد از آنان تقدیر و تشکر کنیم. امیدواریم با ریشه‌کن شدن این بیماری بتوانیم جشن بزرگی به‌صورت مشترک ترتیب دهیم و از فعالیت تمام زحمت‌کشان در این حوزه تشکر کنیم.

رسالت اصلی رسانه، انتقال صبر و بردباری به مردم

سرپرست فرمانداری گلبهار نیز در این مراسم بیان داشت: جامعه سفید پوش ما می‌سوزند و می‌سازند تا ناراحتی به چهره ما نیاید، عزیزان‌مان از بین نروند و بستگان ما دچار گرفتاری نشوند که من به سهم خودم از خدمات و زحمات بزرگواران در کادر درمان کمال تشکر را دارم.

مهدی دونده ادامه داد: ماه‌ها بودن در کنار خانواده از عزیزان کادر درمان دریغ شده است تا مشکلی برای ما به وجود نیاید، لذا وظیفه و رسالت اصلی ما این است که حداقل‌ها را در جهت همراهی با این ماموریت مهم این عزیزان داشته باشیم. بنده به نوبه خود از همکاری مردم گلبهار در بحث رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها تشکر می‌کنم.

وی ابراز کرد: کشور ما به‌صورت ذاتی در تحریم‌های اقتصادی قرار دارد، اما تحریم دیگر را خودمان ایجاد کرده‌‌ایم وهمه سختی آن را پذیرفته‌ایم تا بتوانیم از این پیچ تاریخی عبور کنیم، لذا رسالت اصلی رسانه، انتقال صبر و بردباری به مردم و اشاعه فرهنگ زندگی سالم بین آن‌ها است و تنها چیزی که اکنون در زندگی به آن نیاز داریم تاب آوری است.

سرپرست فرمانداری گلبهار با بیان اینکه “مردم باید یاد بگیرند شرایط را مدیریت کرده و با مشکلات کنار بیایند‌” عنوان کرد: مسولین ما چطور یک کشور را در شرایط جنگ بدون هیچ کمکی از سوی سایر کشورها اداره کردند؟ حال که آن برهه را پشت سر گذاشته‌ایم و در عرصه پزشکی حرفی برای گفتن داریم و می‌توانیم معادلات علمی دنیا را برهم بزنیم،خواهیم توانست از این شرایط نیز عبور کنیم.

وی در پایان سخنان خود تبیین کرد: ما به صبوری، تغییر سبک زندگی و مردم‌داری نیاز داریم و امیدواریم رسانه‌ها نیز در اتتقال دیدگاه‌ها، مشکلات و بیانات مردم بدون افراط و تفریط وانتقال خدمات نظام به مردم کمک کنند تا آنها بدانند که خادمانشان چگونه  در حال تلاش هستند.

بیماران کرونایی، مظلوم‌ترین بیماران هستند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان چناران سخنران پایانی این مراسم بود او نیز گفت: بیماری که به کشور ما رسوخ پیدا کرده، مشکلات زیادی را در بحث معیشت و اقتصاد برای مردم به وجود آورده و متاسفانه بیماران کرونایی مظلوم‌ترین بیماران هستند زیرا جز آنان هیچ‌کس نمی‌تواند وارد بیمارستان شود و تنها یاورشان پرسنل بیمارستان است.

یعقوب مظفری ادامه داد: پزشکان ما با تمام وجود کار خود را انجام می‌دهند، اما در بحث دارو، فشار‌های سنگینی بر آنان وارد است، زیرا کشور ما بسیار مظلوم بوده و از یک‌سو با بحث اقتصادی و از سوی دیگر با ندادن دارو مواجه است.

وی عنوان کرد: ما باید با حداقل امکانات و حد‌اکثر توان خود کار کنیم که با وجود نشریه‌هایی مثل کلام تازه جای امیدواری است که کادر درمان بفهمند کسانی هستند که انرژی آنها را می‌بینند. تابلو‌هایی که توسط ماهنامه کلام تازه برای تقدیر از این عزیزان تهیه شده انرژی مثبتی برای این قشر زحمت‌کش است.

مظفری در پایان سخنان خود تصریح کرد: انسجامی که در زمان کرونا بین مردم اتفاق افتاد جز در زمان جنگ مشاهده نشده است، داوطلبانی بودند که پای کار می‌آمدند و کمک می‌کردند و خیرینی بودند که در این برهه به بحث اقتصادی ما کمک زیادی کردند، که این امر نشان دهنده این است که طبق فرمایش شهید قاسم سلیمانی، مملکت ما یک مملکت حسینی است. امیدواریم که این ویروس هرچه زودتر از کشور ما خارج شود.

شایان ذکر است که در انتهای این مراسم از برگزیدگان بهترین دل‌نوشته به پرستاران، با اهدای جوایز نقدی و فرهنگی تقدیر به‌عمل آمد. و همچنین تمامی دلنوشته‌های شرکت کننده در مسابقه در قالب ۳ تابلوی نفیس جهت نصب در مراکز درمانی چناران و گلبهار اهداء شد.

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند