نرخ تورم خراسان رضوي در مهرماه

نرخ تورم خراسان رضوی در مهرماه

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | رضا جمشیدی گفت: نرخ تورم نقطه به نقطه استان در مهرماه سال جاری ۳۹٫۹ درصد می‌باشد که در مقایسه با ماه قبل از آن ۸٫۶ درصد افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: نرخ تورم نقطه به نقطه استان در نقاط شهری ۳۸٫۵ و روستایی ۴۵٫۳ درصد می‌باشد که در نقاط شهری نسبت به ماه قبل ۸٫۷ و روستایی ۸٫۴ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی با بیان اینکه نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای کشور در مهرماه سال جاری ۴۱٫۴ درصد می‌باشد، افزود: این رقم در مقایسه با ماه قبل از آن۷ درصد افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: این نرخ برای خانوارهای شهری ۴۱٫۳ و روستائی ۴۲٫۲ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۶٫۸ و۸٫۱ درصد افزایش یافته است. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای استان در مهر ماه سال جاری ۷ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل از آن ۳٫۸ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: این شاخص برای خانوارهای شهری استان ۷٫۳ و نقاط روستائی ۶٫۱ درصد می‌باشد که به ترتیب ۴٫۲ و ۲٫۴ درصد افزایش یافته است. 

رضا جمشیدی تصریح کرد: نرخ تورم نسبت به ماه قبل درکل خانوارهای کشور نیز در مهرماه سال جاری ۷ درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ۳٫۴ درصد افزایش یافته است.

وی این شاخص را برای خانوارهای شهری کشور ۷٫۱ و روستائی ۶٫۹ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۳٫۵ و ۳٫۴ درصدافزایش یافته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی با بیان این که نرخ تورم ۱۲ماهه منتهی به مهرماه سال جاری درکل خانوارهای استان ۲۴٫۶درصد می‌باشد که نسبت به ماه قبل ۱٫۳درصد افزایش یافته است، این شاخص را برای خانوارهای شهری استان ۲۳٫۶ و روستائی ۲۸٫۴ درصد اعلام کرد که به ترتیب ۱٫۲ و ۱٫۵درصد افزایش یافته است .

وی اظهار داشت: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهرماه سال جاری در خانوارهای کل کشور ۲۷٫۲درصد می‌باشد که نسبت به ماه گذشته ۱٫۲ درصد افزایش یافته است.

جمشیدی افزود: این شاخص برای خانوارهای شهری کشور ۲۷٫۳و روستائی ۲۶٫۷ درصد می‌باشد که به ترتیب ۱٫۲ و ۱٫۳درصد  افزایش یافته است .

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی تصریح کرد: تورم نقطه به نقطه کل خانوار در مهرماه سال جاری استان در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات ۴۵٫۵، پوشاک وکفش ۵۰٫۳، مسکن ۱۶٫۸ و گروه بهداشت و درمان ۲۳٫۲ می‌باشد.

وی این ارقام را برای کشور به ترتیب ۴۰٫۵، ۳۹٫۶، ۲۸٫۸ و ۳۱ اعلام کرد .

جمشیدی اضافه کرد : شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای استان ۲۴۹٫۷، مناطق شهری ۲۴۲ و روستائی ۲۸۳٫۴ می‌باشد .


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند