نتایج درخشان دانش‌آموزان شهرستان چناران در آزمون سراسری ۱۳۹۹

نتایج درخشان دانش‌آموزان شهرستان چناران در آزمون سراسری ۱۳۹۹

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – ریحانه موسوی | علی شمشادی پیرامون بررسی نتایج درخشان کنکور دانش‌آموزان چنارانی در سال جاری، ضمن تشکر از نشریه کلام تازه به دلیل تلاش در ارتقاء سطح فرهنگ شهروندی بیان کرد: من معتقد هستم که در این شهرستان، ادارات و نهاد‌های مختلفی وجود دارد اما به دلیل این‌که ممکن است برخی مسائل از دید آنان مغفول بماند، رسانه‌ها، سمن‌ها و انجمن‌های خیریه که بیشتر در حوزه مشکلات تلاش دارند می‌توانند انعکاس دهنده خوب و صادقی در جهت نکات مغفول مانده به مردم و مسئولین باشند.

شمشادی با اشاره به کسب نتایج درخشان کنکور توسط دانش‌آموزان چنارانی تاکید کرد: در چند سال اخیر، نتایجی چنین درخشانی در کنکور نداشته‌ایم که این امر به یاری خدا، همت دانش‌آموزان، لطف اولیاء، همکاران آموزشی و تیم اداره محقق شد. 

نتایج رضایت بخش

وی با بیان این‌که با توجه به امکاناتی که در شهرستان چناران وجود دارد این نتایج بسیار خوب است، تصریح کرد: در کنکور امسال۶ نفر در رشته پزشکی، ۲ نفر دندان‌پزشکی، ۴۱ نفر دانشگاه فرهنگیان، ۱۲ نفر در رشته پیرا‌پزشکی قبول شدند، همچنین ۱۳ نفر نیز رتبه‌های کمتر از هزار را از آن خود کردند که این تعداد در سال قبل ۹ نفر بود.

شمشادی با بیان اینکه کنکور سه مرحله پیش از کنکور، حین کنکور و بعد از کنکور دارد خاطرنشان کرد: اهمیتی که دوران پیش از کنکور دارد این است که اگر ما بتوانیم در دوران متوسطه اول استعداد‌ دانش‌آموزان را کشف و آنان را به رشته مورد‌نظر هدایت کنیم و اجازه دهیم تا علایق آنان شکوفا شود، نتایج بسیار خوبی در کنکور خواهیم گرفت. 

وی ادامه داد: اکنون بیشترین تعداد متقاضیان کنکور را رشته تجربی تشکیل می‌دهد در صورتی که تنها یک درصد از این افراد در رشته‌های پزشکی قبول می‌شوند، به همین دلیل مربیان آموزشی باید طوری برنامه‌ریزی کنند تا دانش‌آموزان به طور مساوی در تمامی رشته‌ها تحصیل کنند تا خروجی خوبی در زمان کنکور داشته باشند، اما متاسفانه اهتمام ورزیدن به این امر برای برخی از دوستان سخت است.

همراهی دانش‌آموزان تا کنکور

علی شمشادی با ابراز اینکه رسالت آموزش و پرورش صدور دیپلم و تقویت دانش‌آموزان در ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین است، اظهار کرد: زمانی که از ما در خصوص خروجی و میزان موفقیت دانش‌آموزان در کنکور سوال می‌شود، می‌توانیم بگوییم وظیفه ما تا زمان دیپلم است و کنکور به عهده ما نیست، اما اکنون والدین این مطالبه را از ما دارند که در دروس، تست نیز با دانش‌آموزان کار کنیم. 

وی با اظهار اینکه راه موفقیت در کنکور شروع تست‌زنی از پایه دهم است، گفت: دانش‌آموزان باید یاد بگیرند که چهار ساعت روی صندلی بنشینند که به این امر تاب‌آوری می‌گویند، افرادی که در این امر استقامت بورزند در کنکور نیز موفق خواهند شد، اما بسیاری از آنان در پایه دوازدهم به سراغ آزمون‌های آزمایشی می‌روند که بسیار دیر است، زیرا فن تست‌زدن یک نوع مهارت محسوب می‌شود.

نتیجه‌گیری به واسطه مطالعه

رئیس آموزش و پرورش چناران تشریح کرد: ممکن است برخی به دلیل این‌که شادی و نشاط دانش‌آموزان از پایه دهم از آنان گرفته می‌شود به ما خرده بگیرند، اما چاره‌ای نداریم و اگر می‌خواهیم در کنکور نتیجه بگیریم بچه‌ها باید مطالعه داشته باشند، آزمون بدهند و آزمون آنان مورد تحلیل قرار بگیرد، معلمان نیز باید وضعیت درسی‌شان را به طور شفاف برای والدین توضیح دهند، تا اگر دانش‌آموزی در درسی ضعیف است، تقویت شود.

وی با بیان این‌که در مرحله بعد از کنکور انتخاب رشته بسیار مهم است تبیین کرد: متاسفانه بسیاری از افراد خود را در این حوزه صاحب‌نظر می‌دانند، در صورتی که این‌گونه نیست و این کار بسیار تخصصی است و باید به افراد اهل فن سپرده شود، همچنین والدین باید بدانند که فرزندشان در چه رشته و دانشگاهی قبول می‌شود که وظیفه تشریح این موضوع بر‌عهده همین افراد است. 

در چناران و گلبهار سطح اقتصاد و در‌آمد خانواده‌ها پایین است

شمشادی با ابراز این مطلب که در چناران و گلبهار سطح اقتصاد و در‌آمد خانواده‌ها بسیار پایین است، عنوان کرد: دانش‌آموزان چناران در منطقه سه هستند یعنی از لحاظ امکانات آموزشی قابل مقایسه با مشهد و برخی نواحی آن نیستند، شهر مشهد و سایر کلان شهر ها مملو از کلاس‌های کنکور است، در صورتی که چنین چیزی در چناران و گلبهار نیست و ما اگر بتوانیم به این خود‌باوری برسیم که بعد از اتمام تحصیلات و متخصص شدن در یک امر به شهر خود باز گشته و در آنجا خدمت کنیم موفق خواهیم شد. 

رئیس آموزش و پرورش چناران در پایان سخنان خود با بیان این‌که اگر همکاری والدین نباشد نمی‌توانیم دوران سخت کرونا را پشت سر بگذاریم گفت: کرونا آزمون همدلی و همراهی است و اگر معلمان و دانش‌آموزان در این دوران برای امر یاد‌گیری تلاش نکنند در چند سال آینده باید به اداراتی مملو از نیرو‌های غیر متخصص که حاصل دوران کرونا هستند پا بگذاریم.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند