موافقت با تاسیس پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در چناران / گامی دیگر در مسیر پیشرفت و توسعه چناران

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه | پس از دیدار حسین امامی با رییس دانشگاه آزاد اسلامی در انتهای شهریور سال جاری در تهران و همچنین نشست و گفتگو با سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در مشهد، در بازه زمانی کمتر از یک ماه، با تاسیس پردیس دانشگاه آزاد اسلامی در چناران، با آمادگی ارائه ۹ رشته از طرف مسئولین دانشگاه مزبور، موافقت گردید.

در این خصوص حسین امامی بیان کرد: چناران در همجواری مشهد مقدس است که ظرفیت تبدیل شدن به یک قطب مهم و ویژه علمی، فرهنگی و گردشگری را دارد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مسیرهای توسعه و پیشرفت هر شهر و منطقه تصریح کرد: ایجاد و استقرار فضاهای علمی، فرهنگی، آموزشی و دانشگاهی، یکی از مسیرهای توسعه و پیشرفت هر شهر و منطقه است.

 نیاز به همت فرمانداری، شهرداری و شورای شهر برای تحقق این امر

رشته‌های قابل ارائه در این دانشگاه شامل مشاوره، آموزش ابتدایی، مدیریت دولتی، مدیریت مالی، حقوق، علوم تربیتی، زیست فن آوری، مهندسی پزشکی و طراحی لباس می‌شود.

بدون تردید اکنون دستیابی به این مهم، همّت فرمانداری، شهرداری و شورای شهر را می‌طلبد تا برای جانمایی و استقرار پردیس دانشگاه، آستین بالا بزنند.

شایان ذکر است موافقت با ایجاد «مدارس سما» در چناران و قول مساعد آن برای شهرستان طرقبه-شاندیز نیز از نتایج دیدار و نشست این نماینده مجلس با روسای دانشگاه های آزاد کشور و خراسان رضوی بوده است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند