مهاجمی که به یک دروازه‌بان آینده‌دار تبدیل شد

کلام تازه | متولد ۲۹ شهریور ماه ۱۳۷۷ است. به زادگاهش اخلمد، افتخار می‌کند و دانشجوی رشته‌ی اتومکانیک خودرو است. فوتبال را در سال ۸۷ در باشگاه پرسپولیس مشهد زیر نظر محمد محمدنژاد شروع کرد و از همان ابتدای شروع فعالیت خود، به فوتبال و به خصوص دروازه‌بانی بسیار علاقه‌مند بود و توانایی رشد و پیشرفت در این رشته ورزشی را در خود مشاهده می‌کرد. گفتگو اختصاصی کلام تازه را با علی خوارزمی در ادامه بخوانید.

فوتبال برایش سرشار از حس و حال عجیب است و ایمان دارد موفقیت‌های بیشتری در راه است و با تلاش و سخت‌کوشی، اتفاقات خوبی برایش رقم خواهد خورد.
وی فوتبال را از سال ۸۸ به صورت جدی شروع کرد و معتقد است حضور در تیم‌های پایه و آموزش‌های اصولی در ابتدای فعالیتش به عنوان یک فوتبالیست، سبب شده تا آینده ورزشی‌اش بر پایه‌های محکمی استوار باشد و موفقیت‌هایی که تاکنون کسب کرده‌ است را مدیون همین سیر منطقی و تلاش‌های خود می‌داند.

خوارزمی در تیم‌های باشگاه پرسپولیس مشهد، یاران میثاقیان که مدیر اصلی این تیم مرد نامدار فوتبال استان خراسان، اکبر میثاقیان بوده‌است، استقلال نوین بجنورد، فجر خراسان، صنعت پارک آبی ایرانیان توپ زده ‌است و البته اکنون در تیم نفت تهران که در سال‌های گذشته دروازه بان بزرگی مانند بیرانوند را به فوتبال کشور معرفی کرده است، سخت‌کوشانه مشغول به فعالیت است.

مربیانی که موجبات پیشرفت وی را در این سال‌ها فراهم کرده‌اند، افراد کاردان و خبره‌ای از جمله: محمد محمد‌نژاد، حسین سربرجی، نوید گل‌بویی، سرحدی، سرپرست تیم باشگاه پرسپولیس، نوری مقدم، جواد مهدی‌پور، جواد رضایی، رضا میر، مجتبی معظمی، جلال وارسته، بهزاد میثاقیان، جواد سبزیان، جواد صباحی، حسین علی میرزا، مربی دروازه بان‌ها، حسن سروری، حسین سروری، بوحیرا ایمانی، هادی مبتکر، علی بازرگان، محمد حسینی، محمد عصار، حسین هوشیار، رضا سلیمی، امین نوقندی، وحید فصیحی، بوده‌اند.


این گفتگو در پانزدهمین شماره ماهنامه کلام تازه به چاپ رسیده است.
برای اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:

دانلود نسخه الکترونیکی پانزدهمین چاپ کلام تازه


جالب است بدانید پست او در گذشته مهاجم بوده‌است، و امروز به عنوان یک دروازه‌بان در تیم نفت تهران فعالیت دارد.
عشق او نسبت به تیم نفت تهران، انگیزه‌ای برای جنگیدن سرسختانه برای دستیابی به موفقیت‌های روز افزون می‌باشد و اقرار می‌کند بازیکنانی چون علی بیرانوند (دروازه‌بان مطرح فوتبال کشور )، وریا غفوری (کاپیتان فعلی استقلال)، سید جلال حسینی (کاپیتان باشگاه پرسپولیس )، وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، بازیکنانی بودند که در این تیم رشد کردند و به فوتبال ایران معرفی شدند.

جنگ برای آرزوها و علایق

قهرمانی در مسابقات نونهالان با پرسپولیس مشهد، کسب مقام دوم در لیگ یک جوانان کشور، قهرمانی استان و قهرمانی جوانان با تیم پرسپولیس مشهد و انتخاب به عنوان دروازه بان برتر در مسابقات لیگ و تورنمنت‌های داخلی، بخشی از موفقیت‌هایی است که خوارزمی تاکنون به دست آورده‌است.

این فوتبالیست جوان، موفقیت خود را اول مدیون خداوند و اهل بیت می‌داند و شاد کردن روح پدرش را انگیزه‌ای بزرگ جهت پیشرفت خود در فوتبال می‌داند و مطمئن است که پدرش همیشه خواهان پیروزی و پیشرفت او است.
خوارزمی حمایت‌های مادر مهربان خود را که حکم یک پدر را نیز در زندگی برایش داشته در پیشرفت خود بسیار حائز اهمیت می‌شمارد و پس از آن معتقد است که نمی‌تواند نقش موثر همسرش را که حدود یک سال است در کنار وی قرار دارد، نادیده بگیرد و خود را مدیون همراهی و حمایت‌های آنان می‌داند.

الگو قرار دارن افراد مطرح و موفق در زندگی، می‌تواند به رشد بیشتر ما در آن زمینه کمک کند

اما علی خوارزمی اعتقاد دارد در مرحله اول خودش الگوی خودش است. یعنی می‌خواهد جوری زندگی کند، رفتار کند، و تمرین کند، که فردایی بهتر از دیروز در انتظارش باشد و در بحث فوتبال، از لحاظ دروازه‌بانی در ایران، علی بیرانوند الگوی ورزشی‌اش محسوب می‌شود و خارج از ایران عملکرد مانوئل نویر، دروازه‌بان تیم بایرن مونیخ و تیم ملی آلمان و الیور کان دروازه‌‌بان سابق ژرمن‌ها را بیش از دیگران می‌پسندد و تلاش می‌کند تا با الگوپذیری از آنان به موفقیت‌های بیشتری برسد.

وی در پایان از کسانی که در این راه دشوار، حامی او بودند تشکر می‌کند و می‌گوید: «این راه بسیار طولانی است اما من عقب نمی‌کشم، هرچقدر هم زندگی سخت شود من از آن سخت‌تر هستم» و این یعنی اراده و استقامت در برابر هدف و رسیدن به موفقیت…

منبع
کلام تازه

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند