مردم در صورت مشاهده واحدهای متخلف اطلاع دهند

مردم در صورت مشاهده واحدهای متخلف اطلاع دهند

پایگاه خبری تحلیلی کلام تازه – انسیه سروش | محمدرضا مقدم به خبرنگار کلام تازه گفت: لازمه کنترل همه‌جانبه و بهترین شیوه در این خصوص، مشارکت مردم است و انتظار داریم که مردم در صورت مشاهده واحدهای متخلف به سامانه ۱۲۴ و یا ۱۹۱ اطلاع دهند و ما بلافاصله در محل حضور و اعمال قانون می‌کنیم.

مقدم یادآور شد: همچنین در مورد تخلفات دیگری مانند گران‌فروشی و یا عدم درج قیمت با سامانه ۱۲۴ تماس گرفته و حتی بدون ذکر نام خود، تخلف را اطلاع داده و کد رهگیری دریافت کنند، بعد از چند روز مجددا تماس گرفته و با اعلام کد رهگیری، از نتیجه گزارش خود مطلع شوند.

وی عنوان می‌کند: بازرسی‌ها توسط تیمی متشکل از بازرسین اتاق اصناف، اماکن، اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره بهداشت، بر طبق جدول زمان‌بندی شده در دو نوبت صبح و عصر انجام می‌شود و چنانچه هر یک از مشاغل مربوط به گروه ۳ و ۴ باز باشند، بلافاصله پلمپ می‌شوند.

پلمپ واحدهای صنفی متخلف

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت چناران افزود: البته در دو روز ابتدایی این طرح، در برخورد با متخلفین صرفا اخطار داده می‌شد اما از روز سوم که گشت اماکن هم در بازرسی‌ها حضور دارد، واحدهای صنفی متخلف پلمپ می‌شوند. این بازرسی‌ها صرفا مربوط به اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا در رابطه با بسته بودن واحدهای صنفی گروه ۳ و ۴ و یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط سایر رسته‌های شغلی است و بازرسی‌های صنفی از این مقوله جداست. گزارش بازرسی‌ها به صورت هفته‌ای به اطلاع فرمانداری شهرستان می‌رسد.

سالن‌ها و تالارها هم به طور کامل بسته هستند

مقدم در رابطه با میزان تخلفات در این ایام ابراز می‌کند: مشارکت مردم را بسیار خوب دیدیم و طبق گزارشی که داده شده تقریبا ۹۰ درصد واحدها، بر طبق دستورالعمل رفتار می‌کنند. رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و سالن‌های زیبایی از جمله مواردی بودند که به دقت مورد پایش قرار گرفتند و خوشبختانه در مورد رستوران‌ها، مهمان در آن‌ها مشاهده ‌نشد و تنها به صورت بیرون‌بر غذا سرو می‌کنند و سالن‌ها و تالارها هم به طور کامل بسته هستند.

وی با اشاره به کمبود نیروی بازرسی بیان می‌کند: در حال حاضر در طرحی از نیروهای بسیج اصناف و بسیج سپاه در شهرستان و همچنین نیروهای بسیج امر به معروف و نهی از منکر شهرستان که با هماهنگی امام جمعه شهرستان انجام شده در اجرای بازرسی‌ها استفاده می‌شود. این نیروها ابتدا در اداره صمت، آموزش می‌بینند و بعد به عنوان ناظر افتخاری در حوزه نظارت و کنترل در سطح بازار همکاری می‌کنند. این طرح را می‌توان در مدت یک ماه پایش کرد و در صورت موفقیت آن را گسترش داد.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است

سرپرست اداره صمت شهرستان چناران ضمن بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، ادامه می‌دهد: مواردی مانند حضور فشرده و بدون فاصله کافی در صف‌های نانوایی، ناشی از عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم است.

وی تصریح کرد: در خصوص این موضوع در نظر داریم که در جلسه کارگروه آرد و نان که در همین هفته برگزار می‌شود پیشنهاد ارائه شماره به مشتریان حتی بدون استفاده از دستگاه و تنها با کاغذ، دهیم تا افراد در بیرون و با فاصله منتظر اعلام شماره خود بمانند و از ازدحام جلوی نانوایی‌ها جلوگیری شود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند