قلع و قمع هزار و 39 مورد بنا در شهرستان چناران

قلع و قمع هزار و ۳۹ مورد بنا در شهرستان‌های چناران و گلبهار

کلام تازه | مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چناران بیان کرد: بر اساس اطلاعات مردمی، گشت کارشناسان امور اراضی و دستور مقام قضایی از ابتدای سال تاکنون بیش از هزار و ۳۹ فقره ساخت و ساز غیرمجاز شناسایی و قلع و قمع شده است.

محمدرضا روستانژاد افزود: در راستای اجرای قانون حفظ و حراست از اراضی زراعی و باغی با هماهنگی با دادستان و دستور قضائی صادره ،هزارو ۱۸ مورد از این قلع و قمع بنا به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ در سطح ۵۵۶ هکتار و ۲۱ مورد از این قلع و قمع به استناد احکام صادره قطعی در سطح ۰٫۴ هکتار اجرا گردید. که منجر به آزادسازی ۵۵۶٫۴ هکتار از اراضی کشاورزی شد.روستانژاد خاطر نشان کرد: در صورتی‌که اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی به اقدامات پیشگیرانه فوق توجه ننمایند و به عمل مجرمانه خود ادامه دهند در اجرای ماده ۳ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی اعلام جرم گردیده و در صورت تکرار اقدام غیرقانونی به یک تا ۶ ماه حبس محکوم می‌شوند.


کلام تازه را در تلگرام دنبال کنید


او افزود: برای پیشگیری و مقابله با تغییرکاربری‌های غیرمجاز اراضی زراعی، کارشناسان این مدیریت بطور مستمر در حال گشت زنی می‌باشند.

وی گفت: هم‌چنین سامانه ۱۳۱ ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی که با هدف جلب مشارکت‌های مردمی راه‌اندازی شده است از شهروندان عزیز چناران در خواست می‌شود تا در صورت مشاهده هرگونه ساخت و سازهای غیر مجاز با این سامانه تماس بگیرند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند